Yağ yakmanıza yardımcı içecek tarifleri

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, doktorunuzun önerdiği diyet listesinin yanında egzersiz yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Biz bu yazımızda, günlük olarak tüketebileceğiniz ve yağ yakmanıza yardımcı içecek tariflerine yer vereceğiz.

Su ve limon

Limonlu suyu, aç kanına 1 ay boyunca düzenli olarak tüketebilirsiniz.

Vücunuzdaki toksinleri daha hızlı atmak için günde en az 2 litre suç içmeniz gerekmektedir. Eğer günlük olarak tüketmeniz gereken bu ölçüye bir miktar limon da ilave ederseniz, başta karacaciğerdeki toksinlerin arındırılmasının yanında karın ve bel bölgesinde biriken yağların da hızla atılmasını sağlayabillirsiniz.

Gerekli olan malzemeler;

  • 1 bardak ılık su (250 ml)
  • Yarım limon suyu

Ilık suyun içine yarım limon suyunu sıktıktan sonra biraz bekletin. İsterseniz bu ölçüyü 1-2 litre su içinde hazırlayabilirsiniz.

Beyaz çay

Günde en fazla 3 su bardağı tüketebileceğiniz beyaz çayı, aktarlardan temin edebilir ve demleyerek tüketebilirsiniz. Eğer tatlandırmak isterseniz de bir miktar bal kullanabilirsiniz.

Bir zananlar herkesin dilinden düşmeyen yeşil çay’ın papucu dama atıldı. Özellikle karın bölgesindeki yağların yakılmasında etkili olan beyaz çay’a tariflerimiz arasında yer vermemek olmazdı.

Güçlü bir yağ yakıcı özelliğinin dışında kolesterolü de düşürmeye yardımcıdır.

Zencefil çayı

Gerekli olan malzemeler;

  • 1 bardak su (250 ml)
  • 1/2 çay kaşığı rendelenmiş zencefil (yaklaşık 2 gr)

Zencefil çayının yapılışı ise; öncelikle suyu ısıtın ve kaynadıktan sonra ateşten indirin. Rendelenmiş olan zencefili içine ilave ettikten sonra da 5 dk. demlemeye bırakın. İsterseniz içine bir miktar bal da ilave edebilirsiniz. Daha sonrasında bekletmeden için.

Elma ve tarçın suyu

Elma-tarçın suyunu günde en fazla 1 litre tüketebilirsiniz.

Tekrar tekrar kullanabileceğiniz elma ve tarçın ile yağ yakmanıza yardımcı bir içecek hazırlamaya ne dersiniz.

Gerekli malzemeler;

  • 1 adet elma (dilimlenmiş)
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 bardak buz
  • 2 bardak su (500 ml)

Bir kavanoz veya sürahi içine; dilimlenmiş olan elma dilimlerini, tarçın kabuğunu, buz ve suyu ekleyip iyice karıştırın. Bir süre beklettikten sonra da gün içinde içmeye başlayın.