Acı badem yağı kullanım alanları

Acı badem yağı nasıl kullanılmalıdır?

Acı badem yağı, ağız yoluyla ve de harici olarak günlük kullanılmalıdır. Ağız yoluyla kullanılması halinde su ile karıştırılarak içilmesi daha kolay olacaktır. Harici olarak kullanılması halinde ise cilde ve saça masaj yapılarak uygulanması gerekir.

Acı badem yağının kırışıklıklar için kullanımı

Cildi sıkılaştırarak ciltteki kırışıkların giderilmesine yardımcı olduğu için acı badem yağı kullanılabilir. Ancak kullanım sırasında direkt cilde sürülmemelidir. Bir miktar nemlendirici kremin içine birkaç damla acı badem yağının damlatılması ve iyice karıştırılması sonrasında özellikle göz çevresine hafif masaj yapılarak uygulanabilir.

Acı badem yağı saç uzatır mı…

Saç maskesi olarak acı badem yağının kullanımı

  • 1 tatlı kaşığı acı badem yağı,
  • 1 çorba kaşığı tatlı badem yağı

Her ikisi de karıştırıldıktan sonra bir pamuk yardımıyla saç diplerine sürülür. Yarım saat beklettikten sonra şampuanlama yapılır. Acı badem yağı mutlaka tatlı badem yağı ile seyreltildikten sonra saça uygulanmalıdır. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Acı badem yağı bebeklerde nasıl kullanılır…

Bebeklerdeki kabızlık için acı badem yağı kullanımı

Bebeklerdeki kabızlık için acı badem yağını eşit miktarda bal ya da pekmez ile karıştırıp, 4-5 saatte bir bir çay kaşığı olarak verebilirsiniz.

Acı badem yağı göz altına sürülür mü…

Yorgunluk ve vitamin eksikliği nedeniyle göz altında morluklar ve şişlikler oluşabilir. Bunları yok etmek için kozmetik ürünler kullanabileceğiniz gibi doğal yağlardan acı badem yağı ile de giderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken;

Bir hafta boyunca, her gece yatmadan önce çok az bir miktar acı badem yağını göz altına sürerseniz morluk ve şişliklerin kaybolmaya başladığını göreceksiniz.

Acı badem yağı kaş çıkarır mı…

Badem yağının içeriğinde bulunan D ve  E vitamini, kaşların daha sık ve çabuk çıkmasını sağlar. Ayrıca içeriğindeki magnezyum ve kalsiyum da kaş köklerinin canlanıp daha çabuk uzamasını sağlar.

Kaşlarınızın daha çabuk ve kalın çıkması için;

Gece yatmadan önce, parmak uçlarınıza 1-2 damla acı badem yağı damlatıp masaj yaparak kaşlarınıza yedirin. Bu uygulamayı cilt probleminiz olmadığı sürece günde 1-2 defa yapabilirsiniz.