Karadağ’da Araba Kiralamak

Karadağ’da Araba Kiralamak

Reklam | Tanıtım

Bir Amerikalı olarak, hep Doğu Avrupa’ya seyahat etmek istedim. Bu bölgenin kültürü ve insanları daima ilgimi çekmiştir ve yalnızca hakkında okumalar yapabildiğim bu birçok yerin birkaçını ziyaret etmek hep hayalimdi. Gidilecek yerlerin çeşitliliğiyle, hayatta bir kez olacak bu deneyim için çok dikkatli plan yapmam gerekecekti. Ziyaret edeceğim yerleri ayrıntılı şekilde seçmekle kalmayacak, aynı zamanda gezimde faydalanacağım taşımacılık türüne de karar vermeliydim; ya otobüs ya da kiralık araba olacaktı.

Karar verdiğim ülkelerden birisi Karadağ’dı.Eski Roma ili olan Dalmaçya’dan günümüz Karadağ bağımsızlığına uzanan derin tarihiyle, birinci elden öğrenilecek birçok şeyi vardı. Aynı zamanda görülecek çok yeri de vardı. 8.314 ft Zla Kolata dağından Adriyatik Denizi’ndeki Kotor Körfezi’ne dek, gidilecek yer seçeneği sınırların ötesindeydi. Ziyaret etmek istediğim birçok yerden ötürü, otobüsün dilediğim şekilde keşfetme özgürlüğü veya zaman anlamında sıkıntı yaratabileceğini düşündüm. İşte o zaman da bana hem özgürlük hem de zaman sağlayacak olan araba kiralama seçeneğinde karar kıldım.

Yalnızca İngilizce konuşabilen bir Amerikalı olarak, araba kiralama işleminin sorun yaratabileceği konusunda endişeliydim. Neyse ki, bu konuda araştırma yaparken Auto-Travel.me ile karşılaştım. Yalnızca ülkede nasıl araba kiralanacağı hakkında bilgi bulmakla kalmadım; aynı zamanda sürücü olarak ihtiyacım olan şeyleri de öğrendim. Belirli bir araba türü bile seçebiliyorum!

İstenilen tarihleri ve arabayı alıp geri teslim etmek konumları girerek, uygun olan araçları ve de kiralama ücretleri hakkında bir listeye eriştim. Arabayı seçtikten sonra, iletişim ve kredi kartı bilgilerimi girerek, rezervasyon yapabildim. Site, bana Karadağ’daki sigorta konusunu anlamam ve araştırmam konusunda bile yardımcı oldu. Yalnızca birkaç dakika sonra, kiralama şirketinin iletişim ve konum bilgisi gibi ihtiyacım olan tüm bilgilerin olduğu bir e-posta aldım. İşte bu kadar, arabam beni bekliyordu.