İçeriğe geç
Anasayfa » Kendin Yap: Renkli ponponlar ile oluşan geri dönüşüm fikirleri

Kendin Yap: Renkli ponponlar ile oluşan geri dönüşüm fikirleri

Renkli ponponlar ile neler yapabileceğinizi hayal edebilir misiniz? Bu kadar eğlenceli bir malzeme ile yaratacaklarınızın sınırı da hayal gücünüz ile sınırlı…

Evinizin belirli köşelerine renk kazandırmaya ne dersiniz. Aşağıda yer vereceğimiz örnekler ve uygulamalar ile birbirinden güzel popon paspas veya ponpon duvar süsü hazırlayabileceksiniz.

Renkli ve yumuşacık bu ponponları hazırlamak için size gerekli olan malzemeler;

  • Farklı ebatlarda parça kartonlar,
  • Tercih edeceğiniz renklerde ipler,
  • Makas

İşte bu üç malzeme ile istediğiniz kadar ponpon yapabilirsiniz.

Ponpon nasıl yapılır?

Tüm malzemeler hazır ve ilk iş olarak nasıl ponpon yapacağımızı öğrenmemiz lazım. Eminim herkes biliyordur ama bilmeyenler için de göstermiş olalım.

Şimdi de yaptığımız bu ponponlarla neler yapabiliriz onları bir görelim.

Daha önceki yazılarımızda Ponpon paspas yapımı ve Pratik renkli paspas yapımını anlatmıştık. İsterseniz bu yazılarımızdaki örnekleri de kontrol edebilirsiniz.

Aslında, kullandığımız ipin türüne bağlı olarak ponpon paspasları evin herhangi bir odasında rahatlıkla kullanabiliriz. Parlak iplerden oluşan küçük ponponlar yaparak oturma odasına ya da banyonuza eşsiz paspaslar yapabilirsiniz. Hatta İstanbul da iseniz mısır çarşısına bile gidip iplikçiler çarşısına uğrayabilirsiniz. Elinizdeki artık iplerin yanında çok uygun fiyatlarda modeli geçmiş ve ellerinde tek tük kalmış iplerden bile alarak çok çeşitli modellerde ponpon paspas yapabilirsiniz.

Her zaman söylediğimiz gibi, iş sizin hayal gücünüzde saklı. Yeni model ve tasarım fikirlerinin ne zaman ve nerede geleceği hiç belli olmaz. Belki de ip alırken bile nasıl bir model oluşturacağınızı belirleyip alımlarınızı ona göre yapabilirsiniz.

İsterseniz halı kaydırmaz da kullanarak, banyo takımı ve klozet takımı da oluşturabilirsiniz. Klozet takımını yaparken daha küçük ve renkli ponponlar ile paspas yapmak görsel açıdan da daha güzel görünmesini sağlayacaktır.