İçeriğe geç
Anasayfa » Kendin Yap: Çocuklarımız için ponpondan yapılan sevimli oyuncaklar

Kendin Yap: Çocuklarımız için ponpondan yapılan sevimli oyuncaklar

Çocuklarımız için yapabileceğimiz o kadar çok şey var ki… Aslında biraz araştırma ile elimizin altındaki birçok malzemeden onlar için yeni şeyler üretebiliriz.

İşte şimdi de farklı renkteki yün iplerle yapılan sevimli oyuncakları görelim. Hepsi de birbirinden güzel, ister çocuklarınız için isterseniz de evinize aksesuar olarak yapabilirsiniz. Hatta bu işi çocuklarınız ile yaparak onlarında hoşça vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Ponpondan çilek yapmak için gerekli olan kırmızı, beyaz ve yeşil renkli iplikler ve u şeklinde kesilmiş karton. Sonrasında ise resimde görüldüğü gibi ipleri sarıp, kesme işlemini de yaptıktan sonra işte ponpondan çilekleriniz hazır…

Ponpondan civciv yapmak ister misiniz? O zaman resimdeki adımları sırasıyla takip edin…

Çok zahmetli gibi görünse de inanın emeklerinize değecek.

Ya bu kardan adama ne demeli… Yapımı o kadar basit ki, isterseniz yılbaşında evinizine gelecek misafirleriniz için de çok güzel bir hediye olabilir.

Kitap okumayı seviyor musunuz? Peki kitap ayıracı olarak ponponları kullanmak ister misiniz?

Yukarıdaki resimde yer alan adımları sırasıyla takip ederseniz çok kısa bir zamanda ponpondan kitap ayracınızı yapabilirsiniz.

Bu sevimli tavşanın ponponlardan yapıldığını biliyor muydunuz?

Resimde görmüş olduğunuz malzemeleri hazırlayın ve tavşanlarınızı yapmaya başlayın.

Gördüğünüz gibi gerekli olan malzemeler; sadece ip, keçe ve makas…

Bakın ne kadar şirin bir tavşan…

Peki bu uğur böceğine ne demeli. Kırmızı ve siyah renkli iki ayrı ip ile ponpon yapıp resimdeki gibi onları birleştiriyoruz ve işte uğur böceğimiz hazır…