İçeriğe geç
Anasayfa » Göz altı morlukları için ballı e vitamini maskesi

Göz altı morlukları için ballı e vitamini maskesi

Göz altı morlukları için ballı e vitamini maskesi göz altlarındaki kızarıklara, güneşten yıpranan ciltlere, güneş yanıklarına ve gözlerdeki şişliklere iyi gelmektedir. Bu nedenle göz altlarında koyuluk olmasa bile bu maskeyi haftada 1 kez bile olsa kullanmanız önerilmektedir.

Bu maskede kullanacağımız balın antibakteriyel özelliği olduğunu ve cildi hem bakterilerden arındırıp hem de yumuşaklık vereceğini bilmelisiniz. Bu sayede sivilce oluşumu da en aza indirgenmiş olacaktır.

Yumurta akının faydalarından da bahsetmemiz gerekirse; en büyük etkisi gözenekleri derinlemesine temizlemesi ve gözeneklerin küçülmesini sağlamasıdır. Bu sayede cilt daha pürüzsüz ve sıkı görünecektir. Ayrıca cilde elastikiyet kazandıran kolajen maddesinin üretimini de tetikler ve ciltte kırışıklık oluşumunu da yavaşlar.

Gelelim E vitamininin etkisine… E vitamini cildin eski sağlığına kavuşmasında yardımcı olup, güneş ışınlarına karşı da cildi korur. Ayrıca ağrılı güneş yanıklarına da etkili bir çözümdür.

Göz altı morlukları için ballı e vitamini maskesi yapımı

Gerekli olan malzemeler;

  • 1 adet E vitamini kapsülü
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 yumurta akı

Kapsülü kırıp içine 1 çay kaşığı balı ve yumurta akını ilave edip güzelce karıştıralım. Karışımı parmak uçlarınız yardımıyla göz altlarına ve çevresine sürelim. 5 dk. kadar beklettikten sonra da soğuk su ile yüzümüzü yıkayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir