İçeriğe geç
Anasayfa » Kil neye iyi gelir?

Kil neye iyi gelir?

Kil neye iyi gelir?

Kil neye iyi gelir? Maske olarak kullanımın dışında kili nerelerde kullanabiliriz? sorularına yanıt arıyorsanız yazımızın devamında bu konulara kısa kısa değineceğiz.

Bu zamana kadar paylaştığımız yazılarımızda kili maske yapımında kullandık. Ancak kili pek çok sorun için kullanabilirsiniz. Örneğin;

Sinek sokmasına karşı kil

Sinek sokması sonrasında yaşanan kaşıntı cildin kabarmasına ve sonrasında da kızarmasına neden olur. Bu etkiyi azaltmak için; 1 çay kaşığı kili 1 çay kaşığı suyla karıştırıp ısırılan yere sürün ve 15 dk. bekletin.

Vücudunuz için kil banyosu

Kilin yüzünüz kadar vücudunuz için de kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken banyo sırasında küveti doldurup, içine 2-3 yemek kaşığı kil ekleyerek küvet keyfinize devam edebilirsiniz.

Bebek pudrası olarak beyaz kil

Bebeğinizin poposu bezden dolayı tahriş oluyor ve bebe pudrası yeterli gelmiyorsa bunun için bir süre beyaz kil kullanabilirsiniz.

Ağız içi bakterileri için beyaz kil

Ağız içinde oluşan bakteriler nedeniyle diş eti çekilmesine kadar varan sorunlarla karşı karşıya kalıyorsanız beyaz kilden hazırladığınız ağız gagarasını bu sorun için kullanabilirsiniz. Bunun için 250 ml. suya 1-2 çay kaşığı beyaz kil katıp karıştırın ve ağız gargarası yapın.

Kuru şampuan olarak beyaz kil

Saçlarınızı her gün yıkadığınız ve çok sık fönlediğiniz için yıpranıyor ve şampuan kullanmak istemiyorsanız, saçlarınızdaki yağı beyaz kil yardımıyla da alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, saç diplerine bir miktar beyaz kil serpiştirip bir süre ovalayın ve sonra saçınızı tarayın. Fazla yağın gittiğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir