İçeriğe geç
Anasayfa » Göz altı morlukları için patates ve salatalık

Göz altı morlukları için patates ve salatalık

Göz altı morlukları için patates ve salatalık

Göz altı morlukları için patates ve salatalık kullanan bir çok kişi uygulamış ve faydasını görmüştür. Her gün yapacağınız bu uygulama bir süre sonra sorunlarınızı hafifletecek.

Yorgun bir günün ardından dinlenememiş ve hatta uykunuzu da alamamış olabilirsiniz. Bu uykusuzluk günlerdir devam ediyor ise artık gözlerinizde şişmeye başlamış ve bu süreç uzadıkça da göz altında morluklar ve halkalar oluşmaya başlamıştır. İşte tam da bu sorunlarınız için mutfağınızdaki iki malzemeden yardım alabilirsiniz.

Buzdolabındaki soğuk salatalığı ince dilimler halinde doğrayıp hem göz altına hem de göz kapaklarınızın üzerine koyun ve sakin bir şekilde uzanarak bekleyin. Salatalıklar ısındıkça yenisi ile değiştirin. Bu uygulamayı istediğiniz kadar yapabilirsiniz. İnanın şişkinliği çok kısa sürede almakta ve göz altı morluklarının azalmasına neden olmaktadır.

Diğer bir uygulamayı da patates ile yapabilirsiniz. Bunun için patatesin soğuk olması gerekmez. Salatalığa göre daha etkili olan patates özellikle de göz altı morlukları için idealdir. Aynı şekilde dilimleyerek göz kapaklarına ve göz altına koyup bekletin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir