İçeriğe geç
Anasayfa » Kakaolu Kahve Maskesi (Sivilcelere karşı)

Kakaolu Kahve Maskesi (Sivilcelere karşı)

Sivilcelere Karşı Kakaolu Kahve Maskesi

Kakaolu Kahve Maskesi ‘nde hem antioksidan açısından zengin olan ve sülfür içeren kakao kullanacağız. Bu sayede cildiniz üzerindeki çevresel etkenlerden de kurtulmuş olacaksınız.

Kakao ile birlikte kullanacağımız kahve de ciltteki tahrişi alacak, gözenekleri ve ölü cilt hücrelerini temizleyecek böylece sivilcelere karşı etkili bir maske yapmış olacağız.

Kakaolu Kahve Maskesi Yapımı

  • 2 çay kaşığı kakao tozu,
  • 2 çay kaşığı kullanılmış makine kahvesi veya 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi,
  • 2 çay kaşığı bal.
Yağlı bir cilde sahipseniz, maskeye 1-2 çay kaşığı limon suyu, kuru bir cilde sahipseniz de 2 tatlı kaşığı yoğurt ilave edebilirsiniz.  

Malzemeleri bir kaba alıp hepsini güzelce karıştırın. Daha sonra yüzünüze sürdükten sonra da 20 dk. bekletin. Süre sonunda ılık su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Maskeyi her gün hazırlamaktan üşeniyorsanız, 3 gün için gerekli maskeyi hazırlamak için tüm malzemelerin 3 katını ilave edin ve karıştın. Kapalı bir kaba koyup, buzdolabında 3 gün muhafa edin. İhtiyacınız olduğunda da kullanın.
Bir önceki yazımızda Yağlı Ciltler için Limonlu Kahve Maskesi ‘nin yapılışına yer vermiştik. Bir sonraki yazımızda da Sıkılaştırıcı Kahve Maskesi ‘nin yapılışına yer vereceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir