İçeriğe geç
Anasayfa » Kepek Sorunu İçin Uygulanabilecek 5 Doğal Çözüm

Kepek Sorunu İçin Uygulanabilecek 5 Doğal Çözüm

kepek sorunu nasıl giderilir, kepek problemini çözmek için doğal kürler

Kepek sorunu, her yaştan herkes tarafından yaşanılan bir sorundur. Burada unutulmaması gereken kepek sorununun derecesi ve bu sorunun başka hastalıklardan kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır.

Bizim burada belirtmiş olduğumuz doğal çözümleri denemeden önce doktorunuz ile görüşerek tavsiye ettiği tedavi yöntemini denemeniz daha yararlı olacaktır. 

Bugün size kepekten kurtulmak için evde uygulanabilecek yöntemlerden 5 tanesini anlatacağız.

Kepek sorunu için zeytinyağı

kepek sorunu zeytinyağı

Mükemmel bir nemlendirici olan zeytinyağı en yaygın kullanılan kürlerden biridir. Düzenli kullanıldığı zaman kepek problemini ciddi oranda azalttığı belirtilmektedir.

Zeytinyağının kullanımı: Zeytinyağı ile saçınıza düzenli olarak masaj yapmalı ve olumlu sonuçlar alabilmek için yağı saçınızda bir gece bekletmelisiniz.

Saç derisine uyguladığınız zeytinyağını en geç 10 saat içinde durulamanız gerekir. Gerekirse saçlarınızı bir havlu veya streç film yardımıyla sarabilirsiniz.

Kepek sorunu için hint yağı ve zeytinyağı

kepek sorunu hint yağı ve zeytinyağı

Hint yağı, mantar önleyici ve antibakteriyel özelliği yanında içeriğindeki asit ve vitaminler sayesinde kepekten kurtulmanıza yardımcıdır.

Hint yağı ve zeytinyağının kullanımı: Her iki yağı da karıştırıp, benmari usulü biraz ısıttıktan sonra saç derisine hafifçe masaj yaparak uygulayın ve sonrasında da sıcak bir havlu ile sarıp 10-15 dk. bekletin. Son olarak da saçınızı güzelce şampuanlayıp yıkayabilirsiniz.

Kepek sorunu için kafur yağı ve hindistan cevizi yağı

kepek sorunu kafur yağı ve hindistan cevizi yağı

Kafur yağı ve hindistan cevizi yağının kullanımı: Hava geçirmeyen küçük bir kaba yarım fincan hindistan cevizi yağı ve 1 çay kaşığı kafur yağını ekleyip karıştırın ve kapağını kapayıp saklayın. Bu karışımı 2 hafta boyunca gece yatmadan saç derisine masaj yaparak uygulayın.

Kepek sorunu için limon suyu ve hindistan cevizi yağı

kepek sorunu limon suyu ve hindistan cevizi yağı

Bu karışım kullanıcılar tarafından özellikle tavsiye ediliyor. Yalnız şunu unutmayın ki, başkalarının gördüğü etkiyi sizler göremeyebilirsiniz.

Limon suyu ve hindistan cevizi yağının kullanımı: 5 kaşık benmari usulü ısıtılmış hindistan cevizi yağına 1 kaşık limon suyu ilave edip iyice karıştırın. Karışımı saç diplerine masaj yaparak 10-15 dk. bekletin. Sonrasında da şampuanla yıkayarak durulayın. Bu uygulamayı da haftada 2-4 kez yapabilirsiniz.

Kepek sorunu için neem yaprağı

kepek sorunu neem yaprağı

Neem yaprakları kepek sorunu yanında akne problemlerinin de giderilmesine yardımcıdır.

Neem yaprağının kullanımı: Birkaç tane neem yaprağını suyun içinde kaynatın ve bu suyu, saçınızı yıkarken durulama suyu olarak kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir