İçeriğe geç
Anasayfa » At kılı fırçası ile selülite elveda

At kılı fırçası ile selülite elveda

At kılı fırçası işe yarıyor mu, at kılı fırçasını kullananlar memnun mu?

At kılı fırçası ne işe yarar?

At kılı fırçası, selülit fırçası olarak da bilinmektedir. Piyasada mevcut olan krem, yağ ve diğer kozmetik ürünlerin içerikleri ve fiyatları düşünüldüğünde hem daha ucuz hem de uzun vadede en etkili çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

At kılı fırçası kullanan var mı, işe yarıyor mu?

İnternette küçücük de olsa bir araştırma yaparsanız birçok kişinin at kılı fırçasını kullandığını ve hepsinin de ortak görüşünün yavaş ama etkili değişimlerin gözle görüldüğü yönündedir. Yani diyet ve spor yapmayan bir kişi bile günde 2 kez 5-10 dk ile at kılı fırçası ile masaj yaptığında 1-2 haftadan sonra çok az da olsa selülitlerde değişim olduğunu görmüş. Özellikle Gizem arkadaşımız  At Kılı Fırça Gerçekten İşe Yarıyor Mu? 6. Hafta ~Final~ başlıklı yazısında 6 haftalık bir deneme sonunda geldiği noktayı ve yazının sonunda da daha sonraki aylardaki gelişmenin ne yönde olduğunu detaylıca anlatmış. Demek ki; spor, diyet ve at kılı fırçası ile masaj bizi korktuğumuz selülitlerden daha hızlı kurtarabilir.

At kılı fırçası nasıl uygulanır?

At kılı fırçasının kullanımı aslında çok basit… Uzmanlar, at kılı fırçasının uygulanması aşamasında kalbe doğru hareket edilmesi gerektiğini vurguluyorlar. Yani, belin aşağı kısmında aşağıdan yukarıya, belin yukarısında ise yukarıdan aşağıya doğru masaj yapmak gibi.

Eda Taşpınar, at kılı fırçası ile masaj yapmak için en uygun zamanın banyo sonrası olduğunu belirtiyor.  Özellikle bacak ve basen bölgesi için orta sertlikle yapılan bir fırçalama işlemi sonrasında, sorunlu bölgede karıncalanma ve kızarma olmasının son derece normal olduğunu belirtiyor. İsterseniz Eda Taşpınar Selülitsiz Bacakların Sırrını Paylaşıyor başlıklı videoyu da izleyebilirsiniz.

Banyo sonrası uygulama dışında, isterseniz günde 2 kez kuru uygulama da yapabilirsiniz. Kuru uygulama sırasında sorunlu bölgenin kuru olması gerekir. Bu bölgeyi 5-10 dk arasında fırçaladıktan sonra, isterseniz soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Soğuk su, cildin diri kalmasını ve sıkılaşmasını sağlayacaktır. Özellikle bacak bölgesi için her bacak için 5 dk fırçalamak kafi gelecektir.

At kılı fırçası nereden alınır?

At kılı fırçasını internet üzerinde (n11, hepsi burada, gitti gidiyor, watsons) birçok noktadan alabilirsiniz. Yazıyı hazırladığımda n11 üzerindeki  At kılı fırça fiyatları çok uygundu. İsterseniz buradaki yorumlara bakarak tercih yapabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir