İçeriğe geç
Anasayfa » Camlarınızı bu malzemelerle silin, farkı görün

Camlarınızı bu malzemelerle silin, farkı görün

Camlarınızı silmek için illaki hazır malzemeleri kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine aşağıda belirteceğimiz alternatifleri kullanabilirsiniz.

Camların daha parlak ve temiz görünmesi için

  • Öncelikle bize boş bir sprey şişe gerekmektedir. Bu şişenin içine 3 su bardağı sirke ve 3 su bardağı su koyup iyice çalkalayın. Bu karşımı camlarınıza ve cam yüzeylerine sıktıktan sonra yumuşak bir bezle silebilirsiniz.
  • Yine bir sprey şişenin içine 3 su bardağı ılık su, 2 su bardağı sirke ve 1 yemek kaşığı da bulaşık deterjanı ilave edip çalkalayın. Karışımı yine cam yüzeye sıkıp, yumuşak bir bezle silebilirsiniz.
  • Bunların dışında; camlarınızı silmek için hazırladığınız suyun içine bir miktar tuz katabilirsiniz.

Camların buz tutmaması için

Kışın camlarınız buz mu tutuyor? bunun için bir kova suyun içine yarım bardak alkol katıp, bu karışım ile camlarınızı silin. Göreceksiniz ki, camlarınız artık buz tutmayacaktır.

Bunun yanında isterseniz bir başka yöntemi de deneyebilirsiniz. Bu yöntemi uzun yol şoförleri sıkça kullanıyormuş. Bir elmayı ikiye bölün ve camları bu elmalarla silin. Biz denemedik ama eğer zorda kalırsanız ve elinizin altında da elma var ise belki denemek isteyebilirsiniz.

Banyoda buharlaşma olmaması için

Banyodaki ayna ve duşakabinde buhar olmaması için, 4 su bardağı suyun içine 1 çay kaşığı gliserin ilave edin ve bu karışım ile hem banyo camlarını hem de duşakabininizi silin. Artık buharlaşmanın olmadığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir