Wordpress Otomatik Kurulum İşlemleri

WordPress Otomatik Kurulum

Diğer

Alan adınızı aldınız ve bu alan adını barındırmak için bir hosting firmasında hesap açtınız. Firmanın size verdiği şifre ile, alan adınız üzerinden yayın yapacağınız siteyi kurmaya başlayabilirsiniz.

WordPress altyapısını kullanmaya karar verdi iseniz öncelikle WordPress Türkiye üzerinden wordpress kurulum dosyasını indirmeniz ve cpanel üzerinden veya ftp üzerinden indirmiş olduğunuz wordpress kurulum dosyalarını zip dosyasından çıkararak hostunuza atın.

Tüm dosyaların yüklenmesi sonrasında wordpress kurulum işlemlerinin tamamlanması ve sonradan siteye girilecek bilgilerin saklanabilmesi için veritabanı ve kullanıcısı oluşturmanız gerekir. Bu işlemleri ancak cpanel üzerinden yapabilirsiniz. Veritabanı oluşturulduktan sonra artık wordpress kurulumuna geçebilirsiniz.

Web tarayıcınızın adres satırına almış site adresinizi yazıp enterlayın. Kurulum otomatik olarak başlayacaktır.

wordpress otomatik kurulum paneli

Bundan sonra tek yapmanız gereken ekrandaki yönergeleri takip etmektir.

wordpress veritabani baglantisi

Daha önceden cpanel üzerinden veritabanı açılışlarını gerçekleştirmiştik. Bu adımda o bilgileri yazacağız.

  • Veritabanı adı
  • Veritabanı kullanıcı adı
  • Veritabanı şifresi
  • Host (localhost)

Bu bilgileri de ilgili alanlara yazdıktan sonra eğer herhangi bir hata yok ise blog ismi, kullanıcı adı ve şifresinin belirlenmesi için son bir ekran daha karşınıza çıkacaktır. Buradaki bilgileri de yazdıktan sonra wordpress kurulum işlemi tamamlanmış olacaktır. Artık sitenizin admin paneline giriş yaparak genel ayarları yapmaya başlayabilirsiniz.