Filmakinesi – Her zaman güncel ve her zaman hızlı…

Reklam | Tanıtım

Sinemanın keşfedildiği ve yavaş yavaş ilerlediği 1930’lu yıllarla günümüzü kıyaslayınca arada ciddi bir değişim görüyoruz. Artık neredeyse her gün düşük bütçeli, yüksek bütçeli, farklı kategorilerde, tekniklerde yeni yeni filmler çekiliyor. Bu filmlerin bir kısmı sinemalarda yayınlanıyor, bir kısmı televizyonda veriliyor. Tabii bu kadar çok fazla film çekilince, her birini sinema salonlarında göstermek mümkün olmuyor. Hele ki ülkemizi Türkiye’yi düşünürsek, sinemaya rağbetin Avrupa ve Amerika’ya görece az olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dolayısıyla pek çok film sinemalara gelmiyor, geç geliyor veya gösterimde çok kısa süre kalıyor. Hal böyle olunca, farklı sinema türlerine, bağımsız sinemaya veya Hint sinemasına ilgi duyanlar merak ettiği pek çok yapımı izleyememiş oluyor. Tabii diğer yanda sinemaya gitmeyi genel olarak sevmeyenler veya para ödemek istemeyenler de bulunuyor. Durum böyle olunca, internet tek çare olarak kalıyor ve film izlemek isteyenleri online film izleme siteleri kurtarıyor.

İndirmeden film izleme imkanı tanıyan bu sitelerden çok sayıda olsa da, hepsi aynı kalitede olmuyor. Bu durumda en çok dikkati ise devamlı olarak güncelliğini koruyan Filmakinesi.org çekiyor. Site düzenli olarak güncel tutuluyor ve hem en son çıkan 2016 yapımı filmler HD 720p ve 1080p seçeneklerle siteye ekleniyor, hem de eski yapımlara yer veriliyor. Nette ilk olarak Türkçe altyazılı filmlerin eklendiği Filmakinesi, gerek hızıyla, gerek de kalitesiyle, sunduklarıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda sitede Türkçe dublajlı film seçenekleri de var ve neredeyse bütün filmleri dublajlı olarak da izlemek mümkün. Binlerce film olmasının yanı sıra, aynı zamanda her kesime, her yaşa, her cinsiyete de hitap eden bir yapıya sahip. Sitenin türler kısmına baktığımızda karşımıza dev bir yelpaze çıkıyor. Burada aksiyon filmlerinden korku filmlerine, polisiye flmlerden kovboy filmlerine, müzikal filmlerden belgesellere kadar yüzlerce, binlerce farklı farklı sinema filmi bulunuyor. Üstelik sadece bol Oscarlı, bol ödüllü tanınmış filmler değil, aynı zamanda bağımsız filmler ve adı pek duyulmamış olanlar da hızlı ve kaliteli biçimde ekleniyorlar.

Eklenen filmlerin tamamında 720p ve 1080p seçeneği olduğu gibi, altyazı ve dublajı da seçmek mümkün. Ayrıca alternatif izleme seçenekleri de olduğu için, hızlıca, filmler takılmadan izlenebiliyor. Üstelik film indirme sitelerine ve torrent film indirme sitelerine göre kotayı daha az dolduruyor, filmler hızlıca yükleniyor ve indirme derdiyle uğraşmak da ortadan kalkmış oluyor. Çocuklara hitap eden animasyon filmlerinin, ailenizle izleyebileceğiniz aile filmlerinin ve sevgiliniz yanınızdayken tercih edebileceğiniz romantik filmlerin yer aldığı Filmakinesi.org aradığınız her filmi bulabileceğiniz bir adres. Tabii ki kafanızda bir film yoksa veya film tavsiyesi arıyorsanız da ziyaret edebilirsiniz çünkü sitede pek çok sıralama ve filmlerle ilgili bilgiler yer alıyor. Dolayısıyla rastgele olarak da girip, hoşlandığınız bir türü izlemeniz mümkün.

Kullanıcı yorumlarından fikir almak bir yana, aynı zamanda tüm filmlerin posterleri, oyuncuları, türleri ve IMDB puanları da yer alıyor. IMDB 7.0+ kısmında ise IMDB sitesinde puanı 7’den yüksek olan filmler bulunuyor ve puana göre sıralamak da mümkün. Burada en beğenilen , bol ödüllü ve klasik filmler listeli halde karşınıza çıkıyorlar. Online film izleme siteleri arasında en çok kategoriye ve filme sahip olan site Filmakinesi.org, sadece yabancı filmlerle hizmet vermiyor, aynı zamanda bünyesinde pek çok yeni çıkan yerli filmi de barındırıyor. Sizi fragmanlarla, ölmüş linklerle, reklamlarla boğuşturmayan sitede filmleri tek bir tıkla izlemek mümkün.

Hem bilgisayarınızdan, hem mobil cihazlarınızdan ziyaret edebileceğiniz film sitesinde kayıt olma derdi de yok ve üyeliksiz film izleyebiliyorsunuz. Üstelik hepsi tamamen bedava ve ücretsiz film izleme sitesi arayanlar için biçilmiş kaftan. Ayrıca sitede ölmeden izlenmesi gereken filmler, en çok izlenen filmler, en beğenilen filmler ve ödüllü filmler de yer aldığı gibi, yıla göre filmler sıralaması ve seri filmler de mevcut. Boxset filmler kısmında, beğenilen üçleme filmleri seyredebiliyorsunuz. Oyuncular kısmında ise çok çeşitli aktör ve aktrisler yer aldığı gibi, bu oyuncuların filmlerine de hiç zahmete girmeden ulaşabiliyorsunuz. Kısacası, Filmakinesi her yönüyle en iyi online film izleme sitesi olarak, diğer sitelerin önünde duruyor ve sinemaya gitmek istemeyenler için de en iyi alternatif olarak dikkat çekiyor.