İçeriğe geç
Anasayfa » Cilt tipine uygun cilt bakımı nasıl yapılır

Cilt tipine uygun cilt bakımı nasıl yapılır

Cilt tipiniz hangisi, cilt yapısına uygun yüz temizleyici nasıl seçilir, yüz temizleyici nasıl kullanılır, cilt bakımında hangi ürünleri nasıl kullanmalıyız, göz kremi ve yüz kremi ne şekilde uygulanmalıdır gibi sorulara yanıt arıyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Cilt temizliğinde doğru ürün kullanımı.

Cilt temizliğinde ilk dikkat etmeniz gereken şey, cilt tipinize uygun ürünü tercih etmektir. Yüzünüzü derinlemesine temizlerken, sabun yerine yüz temizliğinde kullanılan ürünleri kullanmanızda fayda var.

Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz temizleme sütünü, yağlı bir cilt yapısına sahipseniz de jel tarzındaki temizlik ürünlerini kullanmalısınız. Bu tip ürünleri kullandığınızda yüzünüze fazla zarar vermeden, masaj yaparak ürünü uygulamanız daha faydalı olur. Ürün kullanımı sonrasında da cildinize daha hassas davranın, bastırmayın. Yüz temizleyici ürünlerin kullanımından sonra dilerseniz cilt tonikleri de kullanabilirsiniz.

Cilt bakımında doğru ürün sıralaması.

Cilt bakımı yapıldığında kullanılan ürünlerin doğru sırada kullanılması gerekir. Bazı ürünler cilde daha hızlı, bazıları da daha yavaş nüfuz eder. Bu nedenle de ürün yapısı hafif olanı ilk önce kullanmaya dikkat edilmelidir.

Cilt bakımı şu sıralamada olur ise faydalı olacaktır;

  • Öncelikle cildinizi temizlemeli ve tonik uygulamalısınız,
  • Daha sonra da göz kremini uygulayın,
  • Serum uygulaması ile devam edin,
  • Son olarak da gece veya gündüz kremlerinizi kullanın.

Cilt bakımında kullanılan ürünlerin doğru uygulanması

Cilt bakımı, cildi temizlemek ve kendini daha hızlı yenilemesine yardımcı olmak amacıyla yapılır. Cilt bakımı sırasında kullanılan ürünler yanında bu ürünlerin uygulanma şeklinde büyük önem taşır. Bu tarz ürünleri kullanırken cildinize nazik davranmalısınız. Hafif dokunuşlar ile masaj yaparak ürünü yeteri kadar kullanmalı ve cilde ürünü yedirmelisiniz. Bu tür uygulamalar sırasında kesinlikle cilde fazla baskı uygulamayın. Bu tür zorlamalar cildin yıpranmasına ve zaman içinde soyulmasına neden olur.

Göz ve yüz kremi ne şekilde sürülmelidir?

Göz kremi kullanırken göze temas ettirmemeye ve  kremi de buruna yakın iç kısımdan başlayarak dışa doğru sürerek uygulamak en doğrusu olacaktır.

Yüz kremini de çene altından başlayıp yukarıya doğru ya da burnunuzun iki yanından başlayıp dışa doğru uygulayabilirsiniz. Bu şekilde uyguladığınız takdirde hem cildinize masaj yapmış olacak hem de kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir