Çamaşır Makinelerinde Mekaniksel Arızalar ve Çözümleri

Çamaşır makineleri bayanların evdeki en büyük yardımcılarından birisidir. Çamaşır yıkama uygulamalarını modern standartlara ulaştıran, daha hızlı ve daha konforlu bir şekilde gerçekleştirebilme imkanı sunan çamaşır makinelerinde üstün teknolojiye sahip olan özellikleri ile Bosch çamaşır makineleri ön plana çıkıyor. Çamaşır makineleri günlük yaşam içerisinde en sık kullanılan ve hemen hemen her evde kullanılan başlıca beyaz eşya teknolojileri arasında kendisine yer bulunuyor. Bu yüzden de günümüzde beyaz eşya teknolojileri arasında çamaşır makineleri oldukça sık şekilde kullanılıyor.

Ataşehir Bosch Servisi merkezinde Bosch markalı çamaşır makinelerinde karşı karşıya kalınan tüm arızalanmalar ile ilgili olarak veya bakım ihtiyaçları ile ilgili olarak modern ve teknolojik altyapıda destekler sağlanıyor. Bosch markalı çamaşır makineleri her ne kadar ileri nesil teknolojilere sahip olsa da zaman içerisinde kullanım yoğunluğu, kullanıldığı alandaki çevresel etkenler gibi pek çok neden dolayısıyla mekaniksel arızalanmalar ile karşı karşıya kalabiliyor.

Mekanik bir yapıya sahip olan çamaşır makineleri her mekanik sistemde olduğu gibi zaman içerisinde eskime veya dış etmenler dolayısıyla çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalabilir. Bu durumda çamaşır makinelerinin profesyonel bir onarım uygulamasından geçmesi gerektiğinden Kayışdağı  Bosch Servisi profesyonel ve teknolojik arıza onarım ve bakım hizmetleri sunuyor. Bosch çamaşır makinelerinde yaşanan mekaniksel arızalanmalarda;

  • -Kayış ve kasnakları
  • -Körük ve hortumları
  • -Tuş ve panel grubu
  • -Kazan ve tambur

-Amortisör ve yayları gibi çamaşır makinesinin mekanik parçaları üzerinde detaylı ve tek tek incelemeden ve testten geçirilerek, arızanın kaynaklandığı mekanik parça tespit edilir. Böylelikle Bosch çamaşır makinesinde yaşanan arızalanmaya asıl neden olan parça tespit edilerek, onarımı gerçekleştirilir. Bu tip mekaniksel arızalanmalarda onarım yerine orijinal Bosch yedek parça ile değişiminin yapılması çok daha dayanıklı ve kaliteli bir onarım sağlar. Bu yüzden Maltepe Bosch Servisi teknik ekipleri tarafından çamaşır makinesindeki mekaniksel arızalanmalarda arızalı olan parça için değişim uygulanır. Onarımda uygulanan bu yaklaşım sayesinde Bosch çamaşır makinesinin ilk günkü dayanıklılığına ve performansına ulaşması sağlanacağı gibi sık sık dayanıksız yedek parçalardan kaynaklı aynı arızalanmayı vermesinin önüne geçilebilir.