Buzdolabının Işığının Sürekli Yanması

Buzdolabı teknolojisi son yıllarda hızla gelişirken bu alanda lider marklardan olan Arçelik’in en yeni buzdolabı modelleri ile hem doğayı korumak hem yüksek performans yakalamak hem de enerji tasarrufu sağlayabilmek mümkündür. Ancak her ne kadar ileri nesil teknolojilere sahip olsa da kullanıldığı alandaki çevresel etmenler başta olmak üzere pek çok sebep dolayısıyla Arçelik buzdolaplarında da arızalanmalar yaşanabiliyor. Bu noktada Sancaktepe Arçelik Servisi, Arçelik markalı buzdolaplarının üstün teknolojilerine uygun standartlarda teknolojik altyapıyla arıza onarım ve bakım hizmetleri sunuyor.

Üstün teknolojiye sahip olan Arçelik buzdolaplarında dolap içini aydınlatan düşük enerji tüketimli otomatik aydınlatmalar bulunuyor. Ancak çeşitli faktörler zaman içerisinde buzdolabı iç aydınlatmasının devamlı çalışmasına veya hiç çalışmamasına yol açabiliyor. Bu her iki sorunda da pek çok sebep dolayısıyla oluşabiliyor. Yeni nesil Arçelik buzdolabı teknolojilerine ilişkin uzman düzeyinde deneyim ve bilgi birikimine sahip olan Kaynarca Arçelik Servisi teknik ekipleri, teknolojik altyapı desteği sayesinde buzdolabındaki aydınlatma sorunlarını en kısa süreler içerisinde giderilmesini sağlıyor. Aydınlatma sorunu buzdolabında büyük sorunlara yol açmasa da özellikle akşamları kullanımında sorun yaşatabileceğinden dolayı kesinlikle profesyonel destek almaya özen gösterilmelidir.

Arçelik buzdolabındaki iç aydınlatma lambasının sürekli yanmaya devam etmesinin tek bir nedeni vardır. Kapı butonundaki kontakların yapışık kalması durumunda iç aydınlatma lambası buzdolabının kapağının kapatılmasına rağmen yanmaya devam etmesine neden olabiliyor. Bu durumda kapı butonunun orijinal yedek parçasıyla değiştirilmesi gerekiyor ki böylelikle buzdolabının kapısının kapatılmasından sonra iç aydınlatma lambası da kapanır.

Arçelik buzdolabı modellerinde bulunan iç aydınlatma lambasının, kapı kapılıyken ve açıkken asla yanmaması durumunda ise bu soruna yol açabilecek birden fazla etken bulunur. Bu kapsamda Bulgurlu Arçelik Servisi teknik ekipleri tarafından sırasıyla buton kontaklarını, aydınlatma lambası flamanını, aydınlatma lambası devresi bağlantılarını kontrol etmektedir. Eğer buton kontaklarında oksitlenme oluştuysa akım geçirmeyeceğinden buton değiştirilmektedir. Ancak sorun burada değilse aydınlatma lambası flamanı kopmuştur ve lambanın komple değiştirilmesi gerekmektedir. En son olarak aydınlatma devresi bağlantılarında hata bulunuyorsa, tespit edilen hatalar düzeltilerek, iç aydınlatmanın otomatik yanıp-sönme işlemini gerçekleştirmesi sağlanır.