Buzdolabındaki Kötü Kokulara Karşı Neler Yapılabilir?

Reklam | Tanıtım

Buzdolabı modern yaşamın en önemli teknolojilerinin başında geliyor. Özellikle insanların yaşamlarının her alanında son derece etkin bir şekilde kullandığı başlıca teknolojiler arasında yer alan buzdolabı, yiyeceklerin ve içeceklerin uzun süreler ilk günkü tazeliğinde korunabilmesine yardımcı oluyor. Bu yüzden modern yüzyılın en önemli teknolojileri arasında yer alan buzdolabı alanında Arçelik markası üstün teknolojileri ön plana çıkıyor. Arçelik markalı buzdolabı modelleri ileri nesil teknolojileriyle hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de yüksek verimlilik sağlıyor. Ancak zaman içerisinde buzdolabında tutulan besinler veya pek çok farklı etken dolayısıyla her ne kadar ileri nesil teknolojiye sahip olursa olsun koku sorunu ortaya çıkabiliyor.

Son yıllarda Göztepe Arçelik Servisi destek hizmetlerine buzdolabı kötü koku sorununa yönelik olarak yoğun bir başvuru bulunuyor. Buzdolabında oluşan bazı kötü kokular kolay uygulamalar yardımıyla en basit şekilde çıkartılabilirken, bazı kokular ise oldukça inatçı olabiliyor ve uzun uğraşlar gerektirebiliyor.  Bu yüzden Arçelik buzdolabının düzenli olarak temizlenmesine dikkat edilmesi, kötü koku oluşumunun önüne geçilebilmesine yardımcı olur.

Ancak buzdolabında kötü koku oluşması halinde öncelikle kötü kokunun oluşmasına neden olan kaynağın doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Kaynak belirlenerek, buzdolabından en hızlı şekilde çıkartılması gerekmektedir. Küçükyalı Arçelik Servisi buzdolabı hijyenikliği konusunda müşterilerine önemli önerilerde bulunuyor. Özellikle buzdolabında kötü koku oluşumunu engelleyebilmek veya oluşan kötü kokuyu çıkarabilmek için bazı önemli uygulamaların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu kapsamda öncelikle Arçelik buzdolabı modellerinde genel olarak sebzeliğin üst kısmında veya dolabın arka kısmında bulunan ufak bir tahliye/filtre sisteminde yer alan filtrenin düzenli olarak temizlenmesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Buzdolabındaki inatçı kokulara karşı sirke, karbonat, kahve, pirinç ve mangal kömürü gibi çeşitli ürünler kullanılarak savaşılabilir. Kötü kokuyu içerisine hapsederek, buzdolabından arındıran bu ürünler ile gerçekleştirilen inatçı kötü kokulara karşı uygulamalarda başarılı sonuçlar alınamaması ve kötü kokunun devam etmesi hatta artmaya başlaması halinde daha büyük kapsamlı bir çalışma gerekiyor. Buzdolabının arkasının açılarak, orada biriken kirli suyun temizlenmesi gerekiyor. Bu uygulama zorlu ve teknik bilgi gerektirdiğinden Bostancı Arçelik Servisi bu işlemde profesyonel destek sağlayarak, buzdolabındaki kötü kokulardan kolayca kurtulmaya yardımcı oluyor.