Belçika Vizesi 2016

Reklam | Tanıtım

Belçika Vize Başvurusu, konsolosluğu temsil eden Vfsglobal kurumu üzerinden başvuruları kabul etmektedir. Belçika vizesi sadece Ankara veya Istanbuldan yapabiliyorsunuz.

25 eylul 2014 tarihi ve sonrasinda belçika vizesi icin konsoloslukta parmak izi verdiyseniz şahsen başvuruda bulunmak zorunda değilsiniz. Vekaleten işlemleriniz tarafimızca yapılmaktadır.

Belçika Vizesi icin yapilacak basvurularda formlar ve dilekçeler ingilizce,flemenkçe veya fransızca doldurulmalıdır. Belçika Konsolosluğu 12 yaşından küçük ise noter onaylı ingilizce, flemenkce veya fransızca muvafakatname alınmalıdır.

belcika-vize-islemleri

Belçika Vize Başvurusu için Gerekli evraklar kisi veya kisilerin bağli bulunduğu iş koluna göre değişmektedir ( işveren, çalişan,ögrenci, ev hanımı, kamu calişanı vs.. ) pasaport, 2 adet biometrik resim, kimlik fotokobisi, tam tekmilli nüfusu kayıt örneği, tapu ve ruhsat var ise koyulmalı, banka da güncel bakiyeli kişi bası minimum 3-4 bin tl para olmalıdır.

Belçika Vizesi için çalışan ise; çalişan firma yazısı ve firma izin yazısı (ingilizce, flemenkçe veya fransızca olmalıdır), sgk kaydı ve son 3 aya ait sgk hizmet dökümü, çalışmış olduğu şirketin vergi levhası, ticari sicil gazetesi ve ticari sicil gazetenin imza sirküleri,oda sicil kayıt sureti ve faaliyet belgesi (6 aydan eski olmamalı), son 3 aya ait maaş bordrosu (kaşeli, imzalı olmalı)

Belçika Vize İşlemleri İçin işveren ise; bağkur kaydı ve son 3 aya ait bağkur hizmet dökümü,vergi levhası, ticari sicil gazete ve ticari sicil gazetenin imza sirküleri, oda sicil kayıt sureti ve faaliyet belgesi (6 aydan eski olmamalı)

belcika-vizesi-ne-zaman-cikar

Ev hanimi-çalişmayanlar ise; kendisine sponsor olucak 1.dereceden aile yakının bağlı bulunduğu iş kolunun evraklar ve sponsor dilekcesi (ingilizce örneği tarafımızca sağlanmaktadır), tam tekmilli nüfus kayıt örneği, kimlik fotokobisi, var ise banka hesap hareketleri ( min 3-4 bin tl olmalı kişi başı) ve düzenli gelirini (kira kontratı vb…) koymalıdır.

Öğrenci ise; ögrenci belgesi, tatil döneminde gitmeyecek ise okul izin yazısı, kendisine sponsor olucak 1.dereceden aile yakının bağlı bulunduğu iş kolunun evrakları ve sponsor dilekçesi (ingilizce örneği tarafımızca sağlanmaktadır), 12 yaşından küçük ise noter onaylı ingilizce ,flemenkçe veya fransızca muvafakatname, tam tekmilli nüfus kayıt örneği (hem sponsorun hem öğrencinin), kimlik fotokobisi (hem sponsorun hem öğrencinin), öğrencinin şahsi banka hesap hareketleri var ise (min 3-4 bin tl olmali kişi başı)

Belçika Vize Başvurusu Kişinin davetiyesi var ise; davetiye gönderen kişi oturum kartını, çalişıyor ise son 3 aya ait maaş bordrosunu, işveren ise vergi numarasını göndermelidir.

Eğer kişi fuar amaclı gidecek ise; fuar biletini , fuar ödeme makbuzunu ve konaklayacağı yer var ise rezervasyon bilgileri, eğer kendisine eşik edecek birileri var ise kişilerin geçerli schengen vizesi,vizesi yok ise pasaportlarının ön yüzü olmalıdır ve birlikte seyahat edeceklerine dair dilekçe yazıp dosyalarına koymaları gerekmektedir.

belcika-vip-hizmetleri

Belçika Vize Başvurusunda Tarafımızca verilen hizmetler; Gerekli rezervasyonlar, yurtdışı seyahat sağlık sigortası, evrak düzeni, evrak takibi, randevu alımı vs.. Vize işlemleriniz boyunca sizlerle her daim irtibat halindeyiz.

Belçika vize süresi konsolosluğa bağlıdır.

Belçika Vize ücreti herşey dahil 150 euro,12 yaş altındaki cocuklar icin ise 80 euro ( vize harcı dahil) ,davetiye var ise 165 euro(vize harçı dahil)

Belçika vize Başvuru süresi maksimum 3 haftadır .Dosya istisnai durumlarda Belçika bakanlığına intikal eder ise sonuçlanma süresi 4-8 hafta arasında değişmektedir. Bu sebeple başvurunuzu 1 ay önceden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Belcika vip işlemleri hizmeti vermektedir. Islem süreleri istisnai durumlarda konsolosluğun iş yoğunluğu sebebiyle sure uzayabilir.  Daha Detaylı Bilgi İçin lütfen www.globalvize.net adresini ziyaret ediniz.