İçeriğe geç
Anasayfa » Makyaj temizliğinin hızlı yaşlanmaya etkisi

Makyaj temizliğinin hızlı yaşlanmaya etkisi

Makyaj temizliğinin ne kadar önemli olduğunu, zaman geçtikçe ve cildiniz üzerinde etkisini fark ettikçe daha da iyi anlayacaksınız. Ama maalesef iş işten geçmiş olacak. O nedenle, cilt kanserinden tutun da hızlı yaşlanmaya kadar birçok olumsuz etkiyi önleyebileceğinizi düşünerek makyaj temizliğine her gün en az 5 dakika zaman ayırmalısınız.

Cildimiz de dahil olmak üzere tüm metabolizmamız gece boyunca kendini yenilemeye çalışır. Eğer yatmadan önce makyajınızı temizlemez iseniz cildiniz yenilenmez buna bağlı olarak da, cildiniz kurur ve çabucak yaşlanır.

Cilt tipinize bağlı olarak uygun ürünleri kullanmalısınız. Örneğin;

  • Yağlı ciltler için, sabun ve su ağırlıklı temizlik uygulanabilir. Bunun ardında da cildinizin hemen emebileceği az yağlı nemlendirici kullanabilirsiniz.
  • Kuru ciltler için ise, alkol içermeyen makyaj temizleme ürünleri tercih edilmelidir.
  • Göz makyajı temizliğinde de, daha hassas davranmalısınız. Yaşınıza ve cilt tipinize bağlı olarak ürünleri test etmelisiniz. Bazı ürünler her ne kadar yaşınıza uygun ürünler olsalar da, göz ve göz çevresinde kullanıldığında bir takım yan etkiler gösterebilmektedir. Örneğin gözde yanma, aşırı sulanma ve kızarıklık. Bu gibi durumlarda kullandığınız ürünü hemen bırakmalı ve satıcı ile temasa geçerek durumu bildirmelisiniz. Maruz kaldığınız alerjinin derecesine bağlı olarak bir doktora başvurmayı da düşünebilirsiniz.

Kaynak: MyNet Kadın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir