İçeriğe geç
Anasayfa » Cildinizdeki yaşlanma belirtilerinin farkında mısınız?

Cildinizdeki yaşlanma belirtilerinin farkında mısınız?

Belirli bir yaştan sonra ister istemez “Artık yaşlanmayabaşlıyorum” demeye başlıyoruz. Özellikle de 30 lu yaşlardan sonra  bunu daha çok dile getirmeye başlıyorlar. Peki gerçekten 30 yaşından sonra mı yaşlanıyoruz?

Aslında cildimizde bir takım değişikler görmeye başladığımız zaman, yaşlanmaya başladığımızı anlıyoruz. Yaşanmışlıkların bıraktığı izler belki bedenen belki de manen bizden çok şey götürmüş olabilir. Ama gerçek olan bir şey var ki bedenimizin içindeki yaşlanmanın boyutunu, başımıza bir hastalık gelmeyinceye kadar anlayamıyoruz. Ama dış görünüşümüz öyle mi? Gelin, cildinizdeki yaşlanma belirtilerinin neler olabileceğine birlikte bakalım.

Yaşımızın ilerlemesine bağlı olarak, dış görünüşümüzdeki her değişim hem bizler hem de yakın çevremiz tarafından anında dikkat çekmeye başlıyor. Demek ki bizlerin asıl dikkat etmesi gereken dış görünüşümüzdeki değişim. Peki bu değişim nasıl başlar?

Kaz Ayagi Kirisikliklarini Onleme

Cildinizdeki yaşlanma belirtilerinin ilki kaz ayağı denilen bölgede başlar. Diğer bölgelere nazaran daha hızlı yaşlanan bu bölgeye göz kremi uygulaması ile destek verebiliriz.

isilti bir cilde sahip olmak

Cildimiz zamanla eski ışıltısını kaybeder. Bunun nedeni de yaş ilerledikçe ciltteki kan dolaşımının yavaşlamasıdır. Buna bağlı olarak da ölü hücreler kendini yenileyemez. Bu nedenle de peeling yapmamız gerekir. Haftada birkez yapılan derinlemesine temizlik ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayacaktır.

goz-alti-sismesi

Gelelim göz altı morlukları ve şişliklere. Bu etkiler aşırı uykusuzluk, tuz tüketimi vb rahatsızlıklarla ilgili olabileceği gibi yaşlanma belirtileri olarak da görülmektedir. Uyku düzeni ve tuz tüketimini dengeledikten sonra göz çevresine uygulayabileceğimiz jeller bu sorunu çözecektir.

Cildinizdeki yaşlanma belirtileri

Son olarak da dudak çevresindeki kırışıklara değinelim. Dudak ve çevresi yüzümüzde ilk dikkat edilen bölgedir. Bu nedenle de özellikle dudak çevresindeki kırışıklıkların oluşması önlenmelidir. Bu tür kırışıklar için sıkılaştırıcı serum kullanmak sorunu bir derece de olsun azaltacaktır. Ayrıca ruj sürmeden önce dudak çevresine çekilen kalem sayesinde, rujun dağılması da engellenmiş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir