Zihnimde kavga etmekten bıktım

Zihnimde kavga etmekten bıktım.

Kadınca Sözler

Konu kendiniz olduğunda yazmak ne kadar zormuş.

Yaklaşık 7 senedir içimdeki acıyı, nefreti, çaresizliği yazmak için defalarca bilgisayar başına geçtim ama yazamadım. Daha doğrusu yazdım ama aynı gün sildim, indexlenmesine bile izin vermedim.

Benim gibi insanların her zaman söyleyecek iki çift lafları vardır. Hatta benim gibiler, olayları ilk önce kendi içlerinde  tartışırlar. O derece ki, o tartışma sırasında yaşanması gereken tüm kavga, gürültü zihinde yaşanır, kavgalar edilir ve maalesef ki sorun kişilerle gerçekten yüz yüze gelmeden çözüme ulaşmış olur.

Zihin kavgalarını o kadar çok yaşadım ki. Seneler seneler önce gerçekten sakin ve uzlaşmacı bir yapıya sahiptim. Ama diyorum ya insanın yaşadığı her olay ve karşılaştığı her kişi kişiliğinizin değişmesine neden oluyor.

Kişilik neden değişsin ki dediğinizi duyuyorum. Değişiyor, ama siz onun değiştiğinin farkına varmıyorsunuz ya da bunu görmek istemiyorsunuz. Bu değişim o kadar derinlerde oluyor ki, işte o zaman zihin kavgalarınız başlıyor. Çünkü artık bazı şeyleri dışa vurmak istiyorsunuz.

Hayatımızın hangi evresinde olursak olalım yaşadıklarımız, kişiliklerimizin olumlu ya da olumsuz etkilenmesine sebep oluyor. Ben artık eski ben olmaktan bıktım usandım. Çocukluğumdan beri her zaman iyi niyetli ve doğrucu bir insandım. Her şeye olumlu bakardım. Bana göre yanlış olan şeylerin bile diğer insanlara göre doğru yanlarının olabileceğini düşünürdüm. Bu beni gerçekten üzüyor ama yanıldım. Neden mi üzülüyorum çevremde bir tane bile insan olmadığından dolayı. Çünkü…. İnsanı insan yapan insanlığıdır. 

Tekrar görüşmek üzere…
Zihnimde kavga etmekten bıktım