Pırlanta takılar…

Pırlanta takı kullanmak her bayanın hayalini süsler. Bazı bayanlar pırlanta küpeleri, bazı bayanlar klasik pırlanta tektaş yüzük, bazı bayanlar ise pırlanta kolye kullanmayı hayal ederler. Her ne kadar güzel elbise, ayakkabı, çanta sahibi olsalarda bayanlar eğer pırlanta takı kullanmıyorlarsa bunun bir eksiklik olduğunu düşünürler. Muhteşem güzellikteki elbiseler ancak pırlanta takılar ile tamamlanırlar. Pırlanta takılar günümüzde çok yugun fiyatlara satılmakatadırlar ancak pırlanta takı alırken bazı konulara dikkat edilemsi gerekir. Pırlantayı sadece bir yatırım olarak görmemek lazım.

bnner_taksit

Pırlanta takı nesilden nesile aktarılabilen bir takıdır. Sizin torununuza vereceğiniz bir pırlanta takıyı torununuzda toununa verecektir. Nesilden nesile aktarıldığı için satın alırken de dikkatli olmak gerekir. Öncelikle tabii ki pırlanta takı için bir bütçe ayırmanız gerekir. Pırlanta takılar pek pazarlığa açık ürünler değillerdir.

Pırlanta takı alırken öncelikle güvenilir bir firmadan almanızı tavsiye ederim. Pırlanta takı ile beraber onun sertifikası da verilmelidir. Ürünlerine ve kendilerine güvenen firmalar pırlanta takıların yanında sertifikalarınıda verirler. Sertifikalarda ürünün özellkleri yazar. Ürün özellikleri pırlanta takının değerini belirler. Büyüklüğü ve ağırlığı karat olarak ölçülür. Karat yüksekliği pırlantanın fiyatını etkiler. Pırlanta takı alırken taşın büyüklüğünü, rengini, berraklığını ve kesimini inceleyiniz. Genelde şeffaf pırlantalar tercih edildiği gibi doğada bulunan farkı renklerde elmaslar vardır. Taşları incelerken şekline ve nasıl kesildiğine dikkat ediniz. Işıkta nasıl parladığına bakınız. Bunlar fiyata doğrudan etki eden özelliklerdir. Ne kadar berrak olursa o kadar iyidir.

Pırlanta takıları internetten de güvenle satın alabilirsiniz. Özelliklerini dikkatle okuyunuz ve internet sitesinde firmanın adres, telefon gibi bilgilerinin bulunmasına dikkat ediniz.