IBS Türkiye-İnsan Kaynakları Eğitimi

Reklam | Tanıtım

İnsan kaynakları, bir işletmede çalışacak olan personel sayısını, işgücü niteliğini, çalışan personelin başarılarını ve birbirleri ile uyumunu artırıcı çalışmaları planlayan bir operasyonel birimin adıdır. İnsan kaynakları yönetimi çalışmalarını mümkün olduğunca verimli gerçekleştiren bir işyerinin başarılı olması kaçınılmazdır.

İnsan kaynakları biriminde çalışan elemanlar, işletmenin ihtiyacı olan insanF sayısını ve niteliğini belirleyerek organizasyonun devamlılığının planlamasını yaparlar. Mevcut çalışanların ise motivasyonlarını artırıcı yollar bularak verimliliği maksimum seviyeye çıkarmak için uğraşır. Ayrıca işletmenin genel performansını inceleyerek genel bir değerlendirme yapar ve bu şekilde işletme yararına kararlar alır. Kısacası insan kaynakları bir organizasyonun can damarıdır ve başarısız olması dahilinde işletmeyi büyük zarara sokabilecek niteliğe sahiptir.

Kariyerini insan kaynakları alanında geliştirmek isteyen kişilerin insan ilişkilerinde başarılı, sorunlara kısa sürede çözüm bulabilme yeteneğine sahip ve iş planı yapıp bunu uygulayabilen kişiler olması gerekmektedir. Bu nedense başkalarını etkileyebilen, yönlendirebilen ve psikoloji bilimine ilgi duyan bir insan kaynakları çalışanının başarısız olması mümkün değildir.

Son derece kritik özelliklere sahip olması gereken insan kaynakları çalışanları için günümüzde birçok eğitim ve sertifika programı açılmıştır. İnsan kaynakları eğitimi veren IBS Türkiye, 5 tam gün boyunca 43 saatlik bir mikro eğitim ile nitelikli insan kaynakları çalışanı yetiştirmektedir. Teorik derslerin yanı sıra, uygulamalı eğitim derslerinde görülen vaka analizleri de kursiyerleri gerçek hayata hazırlayan bir avantaj konumundadır.

İnsan kaynakları sertifika programı sayesinde genelden özele inen bir eğitim alan kursiyerler, kariyer hedeflerine IBS Türkiye farkı ile ulaşmaktadır. Her biri alanında uzman eğitmenler tarafından verilen dersler, katılımcıların nitelikli birer insan kaynakları elemanı olmasını sağlamaktadır. İnsan kaynakları yönetimini bir bilim dalı olarak gören IBS Türkiye, teorik ve pratik eğitimin bir arada sunulduğu nitelikli bir program sunarak insanların yetiştirilmesine yardımcı olamaktadır. Eğer siz de kariyer hedefinize sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız, mutlaka IBS Türkiye’nin sertifika programlarına katılmalısınız.