Psişik güçlerinizin kapısını aralayın.

Psişik güçlerinizin kapısını aralayın.

Hayatımızın belirli evrelerinde, ön sezilerimizin tavan yaptığı zamanlar olmuştur. Kafanızdan geçen bir olayın çok kısa bir zamanda gerçekleşmesi, size gülümseyerek gelen bir insana şaşkın şaşkın bakıp “Ya ben bu insanı tanıyor muydum” demeniz ya da daha önceden hiç gitmediğinizi, görmediğinizi bildiğiniz bir yer ile ilgili ince detayları hatırlayabilmeniz gibi…

İşte, psişik güç olarak adlandırabileceğimiz bu yetenekten korkarız. Çünkü nelerle karşılaşacağımızı daha doğrusu olaylar ve sonuçlarıyla nasıl başa çıkacağımızı bilemeyiz. Bu nedenle de psişik yeteneklerimizi kapalı bir sandıkta kilit altında tutarız.

Ne dersiniz, herkesin sahip olduğu fakat kontrolü nasıl elinde tutabileceğini bilmediği psişik yeteneğinizi serbest bırakmaya ve psişik becerilerinizi geliştirmeye hazır mısınız?

Psişik yetenekler nasıl elde edilir?

Psişik güçlerin bir yetenek olmasından ziyade, bazı insanlara bu gücün doğuştan bahşedildiğine inanılmaktadır. Ancak işin aslı şudur:

Bildiğiniz gibi her insan bir zekaya sahiptir. Zamanla bu zeka düşünme becerisi ve hızına bağlı olarak gelişir. Bedensel becerilerimiz de aynı silsileyi takip eder. Doğru gözlemleme ve ihtiyaçlarımızı doğru belirleme, hedeflediğimiz noktaya ulaşmamızı hızlandırır. İşte bu noktada bizim yaptığımız gözlem, taklit ve uygulamadır.

Psişik becerileri geliştirmek için de beceriyi kazanma niyetimiz, kararlılığımız ve taahhüdümüz ilk adımlarımızdır. Daha sonra talimatlar ve uygulama aşamaları gelir. Psişik becerilerimizi açığa çıkarmak ve onları geliştirmek için geçireceğiniz süreçte son derece sabırlı ve azimli olmanız gerekmektedir. O zaman kendinize sormanız gereken soru şudur:

Psişik becerilerimi niye geliştirmek isteyeyim ki?

Psişik becerilerimizi niçin geliştirmeliyiz?

Hayatınızın hangi evresinde olursanız olun, kendinize öncelikle şunu sormalısınız:

Doğduğum günden yaşadığım şu güne kadar hangi becerilere sahiptim , ben bu becerileri nasıl ve neden geliştirdim?

En basit olandan başlayıp zorlayıcı olan sebeplere kadar sıralayın. Vereceğiniz her yanıt sonrasında göreceksiniz ki, kazandığınız her beceri hayatınıza farklı değerler katmış ve olaylar üzerindeki gücünüzün yükselmesine neden olmuştur. Dolayısıyla bu da sizi daha da mutlu etmiş ve geleceğinize yön vermenizi sağlamıştır.

İşte psişik yeteneklerimizi geliştirmeyi de bu yüzden istemeliyiz. Yalnız burada unutulmaması gereken bir nokta var;

Psişik becerilerimizi, başkalarını etkilemek için değil kendi hayatımızı kontrol altına almak için kullanmamız gerektiğidir.