İçeriğe geç
Anasayfa » Kendin Yap: Mobilya Boyama

Kendin Yap: Mobilya Boyama

Mobilya Boyama

Evde bulunan mobilyalarınız eğer masif ve doğal renginde değilse yeni bir mobilya almak yerine mobilya boyama yöntemiyle yepyeni mobilyalara sahip olabilirsiniz. Estetik bir biçimde boyanmış mobilyalar hem mobilyanın hem de dekorasyonunuzun görünümüne katkıda bulunacak, seçeceğiniz renkler görmekten sıkıldığınız mobilyalarınıza ve evinize taze bir hava katacaktır.

Tek bir mobilya boyarsanız bu fazla dikkat çekici olabilir ancak yeni bir dekorasyon istiyorsanız sehpa, sandalye hatta tüm yemek takımı ve oturma takımını boyayabilirsiniz.

Mobilya boyama sırasında kullanılabilecek renkler ve bu mobilyaların kullanım alanları ile ilgili bir kaç fikir verelim.

Çocuk Odaları İçin Gösterişli Bir Yeşil;

Çocuklarınızın odası için fıstık yeşili ya da neon bir yeşil hem odaya hareket kazandıracak hemde çocukların renkli dünyasına eşlik edecektir. Aksesuarları ve nevresim takımlarını da yeşil tonlarında tezat puantiyeli seçebilirsiniz.

Evinizi Canlandırın;

Mobilya boyama için siyah veya gri tonlarını seçerseniz iç sıkıcı bir hava ile karşılaşmanız olası. Bu yüzden canlı renkleri kullanmaktan çekinmeyin.

Endüstriyel Bir Görünüme Ne Dersiniz?

Metalik boyalar kullanarak mobilyalarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Genellikle sprey boya çeşitleri içinde bulunabilen metalik boyayı uygulamak için mobilya yüzeyini iyice zımparalamalı, kumaş kaplamaları sökmelisiniz. Parlak bir görünüm elde etmek istiyorsanız yarı şeffaf parlak boya ile üstüne bir kat atabilirsiniz.

Mobilya boyama için ille de bir ustaya ihtiyacınız yok. Yeterli miktarda zımpara, boya, fırça, koli bandı ve bir kaç gazete ile bu işlemi sizde hem de tam istediğiniz gibi yapabilirsiniz. sonuç hiç beklediğiniz gibi olmadı mı…sorun değiş bir marangozhaneye götürerek zımparalatıp tekrar tekrar arzu ettiğiniz sonuca ulaşana kadar denemek serbest!

“Kendin Yap: Mobilya Boyama” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir