Sultan Papağanı hakkında ulaşılacak bilgi

Sultan Papağanı Hakkında Başvuru Kaynağınız

Genel Kültür Reklam | Tanıtım

Hayvanlarımız, en yakın dostlarımız. Belki de en iyi can yoldaşımız. Her zaman kahrımızı çeken, yalnızlığımızı paylaşan ve yeri geldiğinde bir insan gibi konuştuğumuz, eşimiz, dostumuz, çocuğumuz olan arkadaşlarımız.

En sevimli halleriyle gönlümüzü fetheden, hayatın stresinden bir nebze olsun bizleri alıp götüren can dostlarımız. Size bu dostlarımız arasında yeralan, sultan papağan larından biraz bahsetmek istiyorum.

Sultan Papağanı nasıl ayırt edilir?

Sultan papağanı, kakadugiller familyasından sarı beyaz ve grı renklere sahip evlerde beslenen bir kakadu türü. Sultan papağanı yanaklarındaki turuncu tüylerden ayırt edilirler. Bu tüyler soluk olursa dişi, koyu renkteyse erkek olur.

Sultan Papağanının, bakımı, beslemesi, üretilmesi, evcilleştirilmesi büyük bir hobi ve eğlencedir. Onlarla vakit geçirmek insanı başka bir aleme daldırır. Sultan Papağanı insana sadık arkadaştır. Sabahları bir kuş sesi ile uyandığınız zamanları hatırlar mısınız? Ne kadar büyük bir mutluluktur. Her ne kadar şehirleşmiş bir yapı içinde yaşasak da evimizde o özlemimizi gidermeye çalışırız. Evimizin içinde bir çocuktan farksızdır hayvanlar, onlarla oyun oynamak, onlarla zaman geçirmek hobilerimiz arasında yer alırken, onları besleyip büyütmek de bizler için daha da büyük önem taşır. Çünkü, onlar da bir canlıdır ve Allah’ ın bize bahşettiği bu güzel varlıklara kuşkusuz sahip çıkmalı, korumalı ve kollamalıyız. Bu amaçla kurulmuş, kuşlar aleminin en güzel varlıkları arasında yer alan sultan papağanını sizlere tanıtmak, hastalıklarına çözüm bulmak, sormak istediğiniz soruları cevaplamak amacıyla yayında olan bir web sitesi var.

Sultan papağanları hakkında tüm bilgileri bulabileceğiniz, Türkiye’nin en deneyimli forumu olduğunu söyleyebilirim… Sultan papağanı üretimi, hastalıkları, ilaçları, bakımı, beslenmesi,evcilleştirme ve eğitimi, satış ve takas İlanları başlıklarıyla sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

Sultan Papağanı Paylaşım ve Bilgi Platformu ‘nda sadece bu başlıklar yer almıyor. Ayrıca diğer kuş türleri konusunda da detaylı bilgiler bulabilir, sorularınız veya bilgi ve deneyimlerinizi paylaşarak diğer kuş severler dostlarımız ile iletişim kurabilirsiniz. Eğer sosyal ağları takip eden bir hayvansever iseniz aşağıdaki sosyal paylaşım linklerinden ve http://www.sultanpapaganlari.com bağlantısından siteyi takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/sultanpapaganlar

Twitter Sayfası: http://twitter.com/spapaganlar

Friendfeed Sayfası:http://friendfeed.com/sultanpapaanlar