İçeriğe geç
Anasayfa » Ciltte siyah nokta oluşumu ve temizliği

Ciltte siyah nokta oluşumu ve temizliği

Yüz bölgesindeki siyah noktalar nasıl oluşur, siyah nokta temizliği, Türk kahvesi ile siyah nokta temizliği, buhar banyosu ile siyah noktaların yok edilmesi…

Yüz bölgesinde oluşan siyah noktalar, gözeneklerde biriken yağın derinin yüzeyine çıkması ve koyu renk almasıyla oluşur. Siyah noktaların oluşumunu engellemek için, cilt tipine uygun ürünlerle doğru cilt bakımı yapılmalıdır.

Sabah ve akşam olmak üzere günde enaz iki kez cilt tipinize uygun ve kaliteli bir yüz temizleme ürünüyle cildinizi temizlemeli, ardından cildinize uygun bir nemlendiriciyle nemlendirmelisiniz.

Günlük cilt temizliğinin yanı sıra haftada birkaç kere peeling ve aralıklı olarak buhar banyosu yaparak siyah noktalar yok edilebilir.

Buhar banyosunu evde hazırlanabilir. Sıcak suyu geniş bir kaba konup başa bir havlu örtülür. Yüz buhara tutulduğunda siyah noktalar açığa çıkar. İğnesi çıkarılmış bir şırınga ile siyahlıklar çekilip alınır ve yüz losyonla temizlenerek bakım tamamlanır.

Tüm bakımlara rağmen siyah noktalar giderilemiyorsa bir cilt sorunu olduğu anlaşılır. Bu durumda tedavi bir cilt bakımına danışılarak sürdürülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir