İçeriğe geç
Anasayfa » Yüz makyajında hangi sırayı takip etmelisiniz.

Yüz makyajında hangi sırayı takip etmelisiniz.

Makyaj yapmak bir sanattır. Yüz makyajınızı doğru sıralama ile yaparsanız, makyajınızı hem kısa zamanda tamamlamış olursunuz hem de teninizdeki uyumu yakalamış olursunuz.

Makyaja öncelikle yüzün üst bölgesinden yani kaşlardan başlamalısınız. Aynada yüzünüze baktığınızda gözünüze çarpan, diğerlerinden farklı olan kaşları bir cımbız yardımıyla alın. Daha sonra, makyaja başlamadan önce cilt tipinize uygun ürünlerle cildinizi temizleyin ve bir süre nemlendirin.

Ardından sizin için en doğru fondötene karar verin ve ilk uygulamayı fondötenle yapın. Cildinizi makyaja hazır hale getirmek ve matlaştırmak için pudra kullanın ve göz makyajına geçin.

Göz makyajında sırasıyla far ve göz kapaklarını ortaya çıkarmak için highlighter sürün. Eyeliner ve rimel ile göz makyajınızı tamamlayın. Eğer kaşlarınıza da renk vermeyecekseniz yanaklarınıza ve dudaklarınıza geçin.

Allık yardımıyla yanaklarınızı canlandırın. Dudaklarınız için düşündüğünüz rengin bir ton koyusu ile bir çerçeve çizin. Daha sonra bu çerçeveye uygun olarak rujunuzu dikkatlice sürün. Taşan bölgeleri temizledikten sonra artık hazırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir