İçeriğe geç
Anasayfa » Suya dayanıklı makyaj malzemelerinin seçimi

Suya dayanıklı makyaj malzemelerinin seçimi

Su bazlı makyaj malzemeleri ile suya dayanaklı makyaj malzemeleri arasındaki farklılıklar nelerdir ve nasıl temizlenmelidir?

Suya dayanıklı makyaj malzemelerinin üzerinde waterproof  ibaresi yer alır.  Bu tür ürünleri almadan önce bir uzmana danışarak hangi ürünlerin suya dayanıklı olduklarını ve kullanım sürelerinin ne kadar olduklarını öğrenebiliriz.

Su bazlı ürünler ile suya dayanıklı ürünler arasında birtakım farklılıklar vardır. İkisi de ayrı ayrı özelliklere sahip olup, temizleme yöntemleri birbirinden farklıdır.

Su bazlı makyaj malzemelerinin içeriğinde su oranı yüksektir. Bu nedenle de kullanım sonrasında suyla temas söz konusu olduğunda makyajda akma olacaktır.

Suya dayanıklı makyaj malzemeleri ise kremsi bir yapıya sahip olup, yağlıdır ve bu nedenle de çıkarmamız söz konusu olduğunda biraz daha zorlanır ve vakit harcar ek ürünler kullanma gereği duyarız.

Mevsime ve cilt yapımıza bağlı olarak her iki ürünü ayrı ayrı kullanabileceğimiz gibi ikisini de bir arada kullanabiliriz. Örneğin; yazın havuza veya denize gitmemiz söz konusu ise cildimizde su bazlı fondoteni kullanıp, gözlerimiz içinde suya dayanıklı rimeli kullanabiliriz.

Suya dayanıklı malzemeler ile yapılmış makyaj nasıl temizlenir?

Suya dayanıklı ürünlerle yapılan makyajı temizlemek için yardımcı ürünler kullanmamız gerekmektedir. Öncelikle cildimize   uygun bir temizleme sütünü sürüp, parmaklarımızın ucu ile uygulayıp yaymalı ve biraz bekledikten sonra fazlalıkları almalıyız. Daha sonra da jel ile yüzümüzü yıkayıp duruladığımız zaman suya dayanıklı ürünlerden arındırmış oluruz.

Ayrıca profesyonel makyajı çıkarma konusunda uzmanların tavsiye ettiği diğer ürünleri de kullanarak, cildimizi bu kalın tabakadan arındırabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir