Solunum Okulu açıldı.

Türkiye’deki hastalık yükünün yaklaşık yüzde yedisini solunum sistemi hastalıkları oluşturuyor ve bu da her gün daha çok hastanın göğüs hastalıkları şikayetleriyle hastanelere başvurmasına neden oluyor. “Solunumokulu.net” göğüs hastalıklarının tanı ve tedavi yöntemleri konusunda hekimlerin bilgi alışverişi içerisinde bulunmalarını ve bilgilerini artırmalarını sağlıyor.

Boehringer Ingelheim Türkiye’nin hayata geçirdiği “solunumokulu.net” eğitim portalında, göğüs hastalıklarıyla ilgilenen hekimlerin tanı ve tedavi süreçlerinde faydalı olacak tüm bilimsel gelişmeleri uzman fikir önderlerinin sunumlarıyla takip etmesi ve vakalarla ilgili fikir danışabilecekleri online bir eğitim kaynağı oluşturulması amaçlanmıştır. Her ay yenilenen içeriklerde, farklı konuların işleneceği “Solunum Okulu” eğitim portalında, temel sunumlar ve olgu tartışmaları yer alıyor.

HEKİMLER BİR ARADA

Ayrıca hekimler, güncel literatürleri fikir önderlerinden dinleyebiliyor, konularla ilgili bilgilerini sınıyor ve merak ettiklerini uzmanlara danışabiliyorlar. Eğitim portalının ilk ayın konusu, ‘Radyoloji’. Tüm ay boyunca, uzman radyolog fikir önderleri göğüs hastalıklarının radyoloji alanında karşılaşılan vakaları ve tedavi pratiklerini hekimlerle paylaşıyor.

Solunum Okulu” eğitim portalının lansmanı 20 Şubat tarihinde, tüm hekimlerin portaldan canlı olarak takip ettiği, göğüs hastalıkları alanında dünyaca ünlü Prof. Dr. Claus Vogelmeier’in de katıldığı lansman toplantısı ile yapıldı.

İlginin büyük olduğu canlı yayında söz alan Prof. Dr. Claus Vogelmeier, portalın göğüs hastalıkları alanındaki önemine değindi. View the original article here