İçeriğe geç
Anasayfa » Sakız lekesi nasıl çıkarılır

Sakız lekesi nasıl çıkarılır

Sakız lekesinin pratik olarak çıkarılması, sakız lekesi giysilerimizden nasıl çıkarılır, sakız lekesi çıkarma yöntemleri

Parmağınızla sakızı mümkün olduğunca hafifçe çekip çıkarın. Özellikle sakızın nereden kaynaklandığını bilmiyorsanız bu işlem sırasında lastik eldiven giyebilirsiniz.

Sakızın mümkün olduğu kadar fazlasını çıkardıktan sonra, giysiyi sakızlı tarafı yukarı gelecek şekilde bir dondurucu torbası veya temiz bir plastik poşet içine koyun. Bu, sakız lekesi olan giysideki sakızın dondurucudaki diğer şeylere yapışmasını engelleyecektir.

Sakız tamamen donuncaya kadar giysiyi en az bir saat buzdolabının dondurucu kısmında bırakın.

Sakız lekeli giysiyi dondurucudan çıkardıktan sonra giysi üzerinde kalan sakızı, küt ağızlı bir bıçak veya kredi kartı gibi plastik bir kart kullanarak ve giysiyi yıpratmamaya özen göstererek yavaşça kazıyın. Donan sakızın büyük bölümünün bu işlem sırasında çatlayarak parçalanması gerekir.

Sakızı mümkün olduğunca çıkardıktan sonra, kaldıysa sakız lekesi olan kumaştaki kalıntıları yumuşak bir diş fırçasıyla temizleyin.

Giysiyi bakım talimatındaki gibi yıkayın ve kurutucuya atmadan kurutun. Yıkandıktan sonra sakız lekesi tamamen çıkmışsa giysiyi ütüleyin. Bu, sakızı çıkarma işlemi sırasında çekilmiş olan elyafları eski formuna getirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir