İçeriğe geç
Anasayfa » Rimel kullanımı ve seçimi nasıl olmalıdır.

Rimel kullanımı ve seçimi nasıl olmalıdır.

Rimel alırken nelere dikkat etmeliyiz

Rimel kullanırken nelere dikkat etmeli ve ne tür rimeller seçmeliyiz?

Yüz makyajında özellikle dikkat ettiğimiz kısım göz bölgesidir.  Göz makyajında, göz kalemi ve göz farının yanında kullandığımız rimelinde büyük önemi vardır.

Rimel alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Rimel alırken öncelikle kirpiklerimizin nasıl görünmesini istediğimizi bilmemiz gerekir. Örneğin kısa kirpiklerimizin uzun görünmesini istiyorsak, kirpiklerimizi uzun gösteren rimel, uzun fakat seyrek kirpiklerimiz var ise dolgunlaştırıcı rimel almamız gerekecektir. Eğer kirpikleriniz hem kısa hem de seyrek ise, her iki rimeli de alıp öncelikle uzunlaştırıcı rimeli sonra da doldunlaştırıcı rimeli sürmemiz gerekecektir.

Rimel, kirpikleri belirginleştirmek kadar göz şeklini ve rengini öne çıkarmak gibi bir işleve de sahiptir. Rimelin sürülüş tekniği gözün alacağı şekli belirleyecektir, kötü sürüldüğünde gözün güzelliğini kapatabilir.

Rimeli nasıl sürmeliyiz?

Rimeli kirpiklerin tam dibinden başlayarak sürmek, diplere yoğun uygulamak gerekir. Böylece bu bölgede dolgun bir görünüm sağlanır. Dip boyaması bittiğinde rimel uçlara sürülür. Bunun için rimeli dıştan içe doğru hareket ettirmek gerekir. Kirpiğin önce üst, sonra alt kısmı boyanmalı.

Çekik gözlülerde kirpiğin dış ve orta kısmına yoğun rimel uygulanıp, uç kısımları doğal bırakıldığında çekik görüntü vurgulanmış olur. Yuvarlak bir göz yapısına sahipseniz gözünüzün iç kısmına rimel sürmemeniz önerilir.

Alt kirpiklere aşırı rimel uygulandığında bakışlar aşağıya kaymış gibi durur, bu yüzden altların sadece diplerine ve çok hafif uygulama yapılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir