Kozmetik Ürünleri ve Marka Değeri

Güzellik | Bakım Reklam | Tanıtım

Bayanlarda makyajın önemi kuşkusuz çok önemlidir.Her bayan makyaj yapmayı ve güzel görünmeyi ister.Bunun için kendilerine birçok bakım setleri , makyaj malzemeleri ,parfümler ,cilt kremleri gibi kozmetik ürünler alırlar.Aldıkları kozmetik ürünler ile güzel görünmeye çalışan bayanlar ellerinden geldiğince daha genç görünme uğraşındadırlar. Böylece hem kendilerine bakmış olurlar , hem de dışarıya çok daha güzel ve alımlı görünmüş olurlar.Kaliteli ürün kullanmakta kendine bakım yapmakta önemli olan hamlelerden biridir. Lancome makyaj ürünleri tercihi bayanlar için doğru bir tercih olacaktır.

Çünkü her bayan dışarıda çok güzel görünebilmek ister.Hatta bayanlar birbirleriyle yarışırlar.Birbirlerinden çok daha iyi görünmek isteyen bayanlar  hep daha iyi daha şık ürünler almak isterler.Ticarette zaten böyle başlar. Mağazalarda indirim adı altında yapılan satışların çoğu ya kalmış ürünlerdir ya da ellerindeki stok fazlalığını tüketmek isteyen firmaların yaptıkları promosyon günleridir.Ama birçoğumuz bu indirim günü kampanyalarına kanarız.İndirimli olan sadece birkaç ürün vardır. Onlarda da ya tek tek kalmıştır.Ya da stoklarında yoktur.Örneğin bir teknoloji mağazası turuncu indirim adı altında indirim günleri yapıyor.Örneğin bir lcd televizyonda indirim yapıyorlar.Kocaman bir mağazasına sadece 2 tane stok bulunduruyor.Durum böyle olunca da herkes o televizyonu almak için birbirlerini yiyorlar.Peki diğer alamayan insanlar ne yapıyorlar.Gelmişken bir şeyler alalım diyerekten başka ürünlerden alıyorlar.Böylece indirim adı kampanyası adı altında yaptığı kampanya ile birçok ürününde satış yapan bu firma , o gün beklediğinden çok daha fazlası bir satış yapmış oluyor.

İşte kozmetik sektöründe de ve diğer sektörlerde de aynı bu mantık işlemektedir.Kozmetik sektöründe de belli başlı ürünlerde yapılan indirimler oluyor.Önemli olan ise ilk başta bu ürünlerden alabilmektir.İyi bir indirim takipçisi isek  mesela bir kozmetik mağazasında ucuz clinique  ürünlerinden alma fırsatımız olabilir.

Kozmetik ürünleri eğer orjinallerinden bahsediyorsak fiyat bakımından biraz tuzludur.Çünkü kaliteli ve iyi bir ürün üretmenin maliyeti fazladır.Özellikle bir de bu konu parfümeri olunca fiyat daha da artmaktadır. Çünkü orjinal parfümlerdeki içindeki esansı sağlamak için az bulunan önemli maddeler kullanılır. Böyle olduğundan dolayı da parfümeri pahalı bir sektördür.

Kozmetik, insan vücuduna sürülen, serpilen veya sprey şeklinde uygulanan temizleme, güzelleştirme, çekiciliği arttırma veya görüntüyü değiştirme amacıyla kullanılan maddeler  olarak tanımlanırlar. Bu maddeler kesinlikle ilaç etkinliği fonksiyonu ve hastalık giderici özellik taşımamalı ve deride herhangi bir yapısal ve fonksiyonel değişikliğe yol açmamalıdırlar. Zaten o tip bünyeye ve vücuda zarar veren ürünlerin satışı yasaktır ya da gizlice satılan ürünlerdir.