Promosyonlu Uçak Biletlerinde Yeni dönem başladı

Promosyonlu uçak bileti dönemi

Uçak biletleri son dönemlerde arama motorları ve belli başlı internet sitelerinde en çok aranan konulardan biri olmuştur.İnsanların seyahatlarinin fazlalaştığı bu yıllarda havayolu taşımacılığınında önemi kat kat artmaktadır.Uçakla yolculuk , diğer ulaşım araçlarına göre bizi gideceğimiz yere daha çabuk ulaştırır.Daha rahat ve konforlu bir seyahat için artık insanların çoğu uçakla yolculuğu tercih ediyor.Eskiden uçağa göre daha çok otobüs ile ulaşım tercih edilirdi.Eskiden bu kadar havayolu firması yoktu ve uçak biletleri çok pahalıydı.Uçakla seyahati daha çok üst sınıf insanlar yapabiliyordu.Çünkü o zamanlar , bir uçak biletinin fiyatının en az 150-200 TL arasında olduğu dönemlerdi.Fiyat böyle yüksek olduğu için ,eğer bir de yolculuğumuzu uçakla gidiş-geliş yaptığımızda çok büyük ücretler ortaya çıktığından dolayı, otobüs yolculuğu ilk tercih oluyordu.

Şimdi ise durum eskisinden çok daha farklı , havayolu firmalarının yaygınlaşması ve bazı şehirlerede havaalanları yapılması sonucunda uçakla yolculuğun trafiğinde artış başladı. Birkaç havayolu firması kuruldu.Rakip firmalarda yolcularnı kendilerine yöneltmek için kampanyalar yapmaya başladılar.Bu kampanyalar sonucunda da uçak bileti fiyatlarında bir miktar düşüş gözlendi.Ortalama uçak bileti fiyatları 80-100 TL arasında seyretmeye başladı.Özellikle firmaların ilk çıkardıkları fiyatlar ise çok daha ucuz oluyor. Örneğin Atlasjet Havayolları en ucuz bileti taban fiyat olarak 70 TL belirledi. Belli bir koltuk sayısına kadar, uçuş nereye ve ya hangi havaalanına olursa olsun öncelikle o fiyattan biletlerini satıyor.Diğer firmalarda ise bu durum daha farklı.Daha da düşük fiyattan başlayan firmalar varken, THY gibi daha yüksek taban fiyat çıkaran firmalarda var. Atlasjet Havayolları ise bunların tam ortasındaki bir konumda görünüyor.

Yurt içi ve yurt dışı uçuşları dahil tüm uçuşlarda öncelikle taban fiyatlardan yararlanmalıyız.İlk çıkan ucuz fiyatlı uçak biletlerine ulaşmak için , uçuş tarihimizi önceden belirlemeliyiz. Tarihimizi belirledikten sonra ise artık işimiz internet üzerinden biletimizi önceden almak olacaktır.Eğer 1 ay öncesinden bu işi yapıyorsak , büyük ihtimalle taban fiyatlı olan uçak biletine de ulaşacaktırız.