Adet Düzensizliği ve Aşırı Tüylenme için bitkisel öneriler

Hormonal bozukluklardan meydana gelen aşırı tüylenme özellikle de kadınları çok rahatsız etmektedir. Hirsutismus (aşırı tüylenme) sorununun ortaya çıkmasında kullanılan ilaçlar, kozmetik sorunlar yada aile genleri de etkili olabilmektedir. Yüz bölgesinde meydana gelen tüylenme kadınların güzelliğine gölge düşürdüğü için can sıkıcı olabiliyor.

Birçok kadının ortak sorunu olan yüzdeki aşırı tüylenmeler bitkisel yollarla tedavi edilebilir. Bunun için nane kürünü yüzünüze uygulayarak kısa bir sürede sonuç alabilirsiniz. Nane kürü, hormon dengesini düzene sokarak aşırı tüylenmeyi önler.

Aşırı tüylenme için nane kürü

Bir yemek kaşığı taze naneyi ince ince kıyın ve ağzınızda çiğneyerek su yardımı ile yutun. Bu yöntem 15 gün boyunca uygulanmalıdır. Daha sonra biraz ara verilerek tekrar uygulanabilir.

Tüylenmeyi azaltan ve yine hormon dengesini düzene sokan aslanperçemi kürünü de deneyebilirsiniz.

Adet Düzensizliği ve Tüylenme sorunu için aslanperçemi kürü

1 tutam testere dişli aslanperçemini önceden kaynatmış olduğunuz 1 bardak kaynar suya atınız. 5-6 dk kadar demledikten sonra ılıtıp süzünüz. Bu kürü 1 ay boyunca her sabah kahvaltıdan 2 saat sonra her gün içiniz. Daha sonra 1 hafta ara veriniz ve sonra yeniden aynı kürü uygulayınız. Unutmayın bu kür hergün taze olarak yapılmalıdır.