Prostat Hortumu Korkuttu.

Genel Kültür

Taksim’de Prostat alarmı.

Taksim meydanında, bacağından hortum sarkan 82 yaşındaki Mardinli Ali Dayar, vatandaşların ihbarı üzerine polisi alarma geçirdi. Kabloya benzetilerek bomba ihbarı yapılması üzerine harekete geçen polis, pazar çantalı ve yüzü atkıyla kapalı Dayar’ı yakaladı. Üst araması yapan polis, yaşlı adamın bacağında kablo görünümdeki şeyin prostat hortumu olduğunu tespit etti.

Beyoğlu polisi, dün akşam gergin dakikalar yaşadı. 155’i arayan bir kadın, Atatürk Kültür Merkezi (Akm) önünde şüpheli hareketler sergileyen, bacağından ve belinden kablolar sarkan ve içinde kapalı bir kolinin bulunduğu pazar çantası taşıyan, şalvarlı ve yüzünün bir kısmını atkıyla kapayan yaşlı bir şahıs olduğu ihbarını yaptı.

Haber merkezi, ihbar üzerine Akm önündeki mobese kameralarını harekete geçirerek ihbar edilen yaşlı adamı tespit etti. Canlı bomba ihtimaline karşılık alarma geçen haber merkezi, telsiz anonslarından Beyoğlu’ndaki bütün resmi ve sivil ekipleri Akm önüne sevk etti. Akm önüne ulaşan ilk resmi ekip, ihbarcı kadınla buluştu. Kadının tarifi üzerine araçtan inen polisler, kısa bir koşuşturmanın ardından tarif edilen şahsı otobüs duraklarında yakaladı. Bu sırada takviye polis ekipleri de olay yerine ulaştı.

Yaşlı adamı durduran polisler, hemen üst araması yaptı. Adının Ali Dayar olduğu öğrenilen 82 yaşındaki vatandaşın paçalarını kontrol eden polis kısa bir incelemenin ardından gerçek ortaya çıktı. Mardinli Ali Dayar’ın paçasından ve belinden sarkan ve kablo zannedilen cismin prostat hortumu olduğu anlaşıldı. Polislere derdini anlatan Dayar, prostat olduğunu ve onun için torba taşıdığını söyledi. Dayar’ın pazar çantasını da inceleyen polis, kapalı kutudakilerin de kağıt ve benzeri malzemeler olduğunu belirledi. Bir anda onlarca polisin ortasında kalan Ali Dayar, işin aslının anlaşılmasıyla serbest bırakıldı.

Tek derdi Prostat hortumu

Pazar çantasıyla evinin yolunu tutan Ali Dayar, gazetecilerin “Polisler neden aldı sizi?” sorusuna, “Vallahi bilmiyorum, geldi beni arama yapti. ‘O ne?’ dedi. İdrar dedim. Yedi sefer ameliyat oldum geçmedi” diye cevap verdi. Bomba iddialarına gülerek cevap veren Dayar, “Yav olur mu? Devlet beni yedi sefer ameliyat etti. Ayıp ediyorsunuz. Biz dua ediyoruz. Bu ateşin kalkması için günde 5 sefer namaz kılıp dua ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bostan Mahallesi’nde oturduğunu ve ilaç almak için geldiğini belirten Ali Dayar, “Su satıyorum. 5-6 milyon kazandım, ilaç aldım para lazımdı, 4-5 milyon eczacıya vereceğim. Ayda 2-3 sefer ilaç alıyorum. İlaç olmasa dayanamıyorum, yanıyorum. Yandı mı işte Çeşme burada” ifadelerini kullandı.

Prostat Hortumu Korkuttu.