Kar yağarken sıcak su ‘da yüzmek mükemmel

Genel Kültür

Kara kışta sıcak su’da yüzdüler.

Afyonkarahisar’da üç gündür kar yağışı etkili olurken, 5 yıldızlı termal otellerde kalan tatilciler, bir yandan kar yağışını seyretti bir yandan da sıcak suda yüzdü. Kente Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen Alpay- Gülfer Tunca çifti de kar yağarken termal havuzda yüzerek yorgunluk attı. Gülfer Tunca, Afyonkarahisar’da havanın karlı olacağını tahmin ederek termal otele geldiklerini, yağışla birlikte mutlu olduklarını söyledi. Alpay Tunca ise yaklaşık 15 yıl önce bir gazetede çıkan otel reklamıyla Afyonkarahisar’daki termal su ile tanıştığını, o günden bu yana termal sudan yararlanmak için her yıl kente geldiğini belirtti. Tunca, kar ve termalin buluşmasının kendileri için hoş bir anı olduğunu kaydetti.

Sıcak su’da yüzmek mükemmel.

İstanbul’dan gelen Azime Aytuğu ise “Afyon’a gelirken karın yağacağını tahmin etmiyorduk. Kar yağarken sıcak suda yüzmek mükemmel. Bunu İstanbul’a gittiğimde de arkadaşlarıma anlatacağım” dedi.

Açık alandaki yüzme havuzuna giren diğer tatilciler de kar yağışı altında sıcak suda yüzmenin keyfini tanımlayamayacaklarını söyledi.