İçeriğe geç
Anasayfa » Dünyanın en büyük balkabağı bıçak altında.

Dünyanın en büyük balkabağı bıçak altında.

Dünyanın en büyük balkabağı bıçak altında

Dünyanın en büyük balkabağı, Ray Villafane tarafından New York Botanik Bahçesinde bıçak altına alındı.

Villafane Studios Heykel Ailesi’nin vizyon sahibi ve patronu olan Ray Villafane, New York Queens’de Reinaldo Villafane ve Virginia (Guzman) Villafane’de dünyaya geldi.

Çocukluğunu Long Island’a geçirdi ve iki kızkardeşi ve bir erkek kardeşi yetiştirdi. Çok genç yaşta Ray sanat için bir ustalık gösterdi; Annesinin onaylamış olduğu onu takip etmeye teşvik ettiği bir tutku. Ray’in sınıf arkadaşları ve öğretmenleri, akademik kariyeri boyunca doğal sanatsal yeteneklerini de fark ettiler.

Ray, 1991’de New York City’de Görsel Sanatlar Okulu’ndan mezun oldu. Ancak, aynı zamanda çocuklar için bir tutku da vardı, öğretim için bir kariyer seçti. Ray, 1993’ten 2006’ya kadar Bellaire, Michigan’da öğrenciler için Sınıf K-12’yi Sanat’ı öğretti.

Ray, öğretmenlik süresince, başlangıçta öğrencileri ile projeler olarak balkabağında heykel yapmaya “başlamıştır”. Öğrencilerin ebeveynlerinin birkaç özel oyma talebi üzerine Ray, balkabaklarıyla bir şeyler yaptığını fark etti ve onları yerel oteller ve restoranlar için sunmaya başladı. Birkaç yıl onun sonbahar hobisi oldu.

Ray, 2003 yılında Tamara Schmidt ile evlendi. Ray ve Tammi’nin birliği karma bir aileye yol açarken, aynı zamanda birlikte çocuk sahibi oldu. Bu sırada Ray, karısından gerçekten keyif aldığı ve onunla birlikte çalışan bir sanat ortamı bulması için cesaretlendirildi; bariz yeteneğini gelirlerini tamamlamak ve büyük ailenin desteklemek için kullanabilirlerdi.

Ray, bir Animator olarak Disney için çalıştığı düşünülen eski bir SVA sınıf arkadaşına başvurmaya karar verdi. Konuştuktan sonra, arkadaşın aslında Disney’i heykel yaptığını öğrendi. Ray’in ilgisini gerçekten tetikleyen New York’a bir hafta sonu geçirerek meslektaşı ile harekete geçtiğini gözlemledi. Bu haftasonu Ray’e tam olarak ne yapmak istediğini açıkladı; evine gitti ve ilk parçasını heykel yapmaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir