Türkiyedeki Tüm İcralık Ev ve Araçlar Elinizin Altında

Diğer

İcradan satılacak 100.000TL’lik bir daireyi göz önüne alalım. İcralık olan her mal için bilirkişi tarafından bir değer tespit çalışması yapılır. Değer tespiti doğru yapılmış ise 100.000TL’nin % 60’ı üzerinden ihaleye çıkarılır (60.000TL den). Bu fiyat ile evin gerçek piyasa değeri yapılan karlılık araştırmaları ile müşteriye sunulur.

Bundan sonrası üyenin kafasında oluşturmuş olduğu karlılık ile doğru orantılı çalışır. Üye kar yapacağına inandığı son banta kadar arttırmasını Hata! Köprü başvurusu geçerli değil. ‘un görevlendirdiği ihale uzmanına dikte eder. İlk ihaleye katılım olmazsa ve ya alıcı çıkmazsa bir hafta sonra ihale muammen bedelin %40’ı üzerinden tekrar satışa çıkarılır. Kısacası ihalelere katılmak bir bakımdan vatandaşlık görevimizken, uygun fiyatı vererek kendimiz için bu yatırım alanı lehimize çevirmemiz mümkün.

Firma yetkilisi Özoral işleyen sistemi şöyle özetledi; “Üyelerimizin adına Türkiye genelinde kriterlerine uygun ihale araştırması yapıyoruz ve istedikleri takdirde adlarına vekâleten katılım gerçekleştiriyoruz. Örneğin kişi ihale yerine yakın değilse ya da o anki durumu bu ihaleye katılmaya uygun değilse biz katılım sağlıyoruz. Katıldığımız ihalelerde kişilerle telefon bağlantısı ile anında kontak kurarak iletişime geçerek içeride konuşulan her şeyi duymalarına yardımcı oluyoruz.

Üyelerimizin katılmak istedikleri menkul ve gayrimenkul ihalelerinin araştırmasını yapıyoruz. Ayrıca araçlarda bize istedikleri marka model fiyat aralıklarını belirttikleri takdirde biz kişilerin adına araştırma yapıyor ve kriterlerine uygun ihalelerden haberdar olmalarını sağlıyoruz. Gayrimenkul için de bu şekilde çalışıyoruz. Sitemizde gayrimenkullerde fotoğraflama çalışması yapıyoruz. Fotoğrafı olmayan gayrimenkuller için üyelerimiz talep ederse resimleri sitemizde paylaşıyoruz.

Tek tek gazete ya da dergilerde günlük yayınlanan birkaç ihaleyi takip etmek kolay değil. Ama sitemizde günlük 300 e yakın şartname girişi gerçekleşiyor ve bu şartnamelerin yayını sürekli güncelleniyor. Üyelerimizin istedikleri şartnameye ulaşmaları böylelikle çok daha kolay oluyor.”

Türkiye’de VIP hizmet veren tek icra ihale sitesi olan icralik.com VIP üyelerine danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır. VIP departmanı üyeleri için alımını gerçekleştirmek istedikleri gayrimenkullerinde resimlerini onlar için çekip üyelerinin zaman kaybını önler. Site de resim yayınlamamız bir emlakcıdan ev alıyormuşsunuz gibi size imkân sağlar.

İhalelere katılmak hem karlı bir alım getirirken hem de borçlunun mağduriyetinin azalmasına yardımcı olmaktadır.