Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL)

Genel Kültür

ÇEKÜL Vakfı, doğal ve kültürel mirası koruma kapsamında yaptığı çalışmaları geniş kitlelere duyurmak amacıyla elektronik ortamda bültenler yayınlıyor, sosyal paylaşım siteleri ve iletişim grupları aracılığıyla farklı kesimlere ulaşıyor.

ÇEKÜL web siteleri: ÇEKÜL’ün çok kapsamlı web sitesinin yanı sıra, Kültür Elçileri, Sinan’a Saygı, birlikte20yil başlıklı proje ve programlarına ilişkin web siteleri de bulunmaktadır. ÇEKÜL ve programları hakkında her türlü bilgiye bu sitelerden ulaşılabilir.

ÇEKÜL e-bülten: 15 günde bir yayınlanan e-bülten ÇEKÜL Vakfı ve ortak çalıştığı kişi ve kurumlarla ilgili projeler ve güncel haberleri 5000 kişiye ulaştırıyor. Her bültende altı ana haberden biri bir ÇEKÜL temsilcisini tanıtırken, ÇEKÜL Bilgi Belge Merkezi’ne ulaşan yeni bir yayın da duyuruluyor.

Gönüllü Postası: Ayda bir yayınlanan haber bülteni Anadolu’nun farklı kentlerinde çalışmalar yapan ÇEKÜL temsilciliklerindeki gönüllü ekiplerin etkinliklerini duyuruyor, bu ekipler arasında deneyim paylaşımını güçlendirmeyi amaçlıyor.

ÇEKÜL iletişim grubu: 3000’e yakın üyeden oluşan cekuliletisim@yahoogroups.com iletişim grubu, ÇEKÜL etkinlikleriyle ilgili haberlere ulaşırken, kendi çevrelerinden doğal ve kültürel miras ile ilgili haberleri de biribirleriyle paylaşma olanağı buluyorlar.

Facebook: Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerindeki ÇEKÜL sayfası, doğal, kültürel ve tarihi mirasa ilişkin ÇEKÜL haberlerinin yanı sıra, yine aynı kapsamda farklı kaynaklardan derlenen bilgi ve haberlerin de paylaşıldığı dinamik bir ortamdır.