Sizce mümkün, acaba bizce de mümkün mü?

Diğer

Günde iki simit parasına evlenilir mi?
Günde bir tost parasına ev döşenir mi?
Mümkün değil mi dediniz?
Peki, günde bir çikolata parasına tüm borçlar ödenir mi ?
Cevabınız aynı mı?
Bizim hepsine cevabımız evet, çünkü bizce mümkün!
Günde 2 TL’den başlayan taksitlerle 5.000 TL ya da 4 TL’den başlayan taksitlerle 10.000 TL kredi mümkün!

İşte bu sloganla Finansbank yeni bir kredi kampanyası başlattı. Diğer bankaların sunmuş oldukları sabit taksit seçeneklerine göre değerlendirildiğinde, kredi kullanacak kişiyi ilk yıllar kesinlikle zorlamayacak bir taksit yapısına sahip.

Burada kredi kullanmak isteyen kişi kendine şu soruları sormalıdır…

Bu krediyi kullandığımda kısa vadede neler kazanacağım?
Bu krediyi kullandığımda uzun vadede neler kaybedeceğim?
Verdiğiniz yanıtlar sonrasında iyi bir değerlendirme yapınız. Çünkü kısa vadede iyi bir girişimde bulunmuş olmanıza karşılık, uzun vadede nelerle karşılaşacağınız belli olmadığından  daha da kötü durumlara düşebilirsiniz.

Bu arada başvurunuzu yapmadan önce tüm bankalarda geçerli olan şu kuralı da unutmayın… Scor puanız düşük ise (Bankalara göre değişim gösteriyor…Scor puanı 800 veya 1100 altı onaylanmıyor)  mevcut kredilerinizde, kredi kartlarınızda ödeme düzensizliği var ise, gelir durumunuz mevcut risk durumunuza göre düşük kalıyor ise boşu boşuna başvuruda bulunmayın. (Borç yapılandırma amaçlı yapılan başvurularda da aynı kriterler geçerli…) Çünkü her yaptığınız başvuru scor puanınızın daha da düşmesine neden oluyor. SMS yoluyla yapılan başvurularda aynı şekilde scor puanınızın düşmesine sebep olmaktadır.

Bu küçük hatırlatmalar sonrasında diyorum ki…
Sizce mümkün olan, maalesef hiç mümkün değil…