İçeriğe geç
Anasayfa » Cildiniz İçin 7 Yoğurt Maskesi

Cildiniz İçin 7 Yoğurt Maskesi

Uygulayacağınız yoğurt maskeleri ile cildinizin yaşlanmasını geciktirebilir, ışıldamasını sağlayabilir ve daha da pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Yoğurt maskelerinde doğal yoğurt kullanmanızı tavsiye ederiz.

sade yogurt maskesi

1-Sade yoğurt maskesi

Ciltteki koyu halkalar için; bu bölgelerin üzerine ince bir tabaka halinde yoğurt sürün. Yoğurdun beyazlatma etkisi sayesinde yaklaşık 1 hafta içinde bu maskenin sonuçlarını görmeye başlayacaksınız.

limon suyu ve yogurt maskesi

2-Limon suyu ve yoğurt maskesi

Ciltteki lekeler için; limon suyunu ve yoğurdu karıştırıp bir yüz maskesi hazırlayın. Bu maskeyi özellikle cildinizde leke olan bölgelere sürün.

zeytinyagi ve yogurt maskesi

3-Zeytinyağı ve yoğurt maskesi

Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek için, zeytinyağı ile yoğurdu karıştırarak bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu maske hem kırışıklıkları azaltacak hem de yaşlanma belirtilerini geciktirecektir.

muz bal ve yogurt maskesi

4-Muz, bal ve yoğurt maskesi

Cildinizin sarkmasını engellemek ve daha gergin görünmesini sağlamak için; muz, bal ve yoğurtan oluşan bir maske hazırlayıp bunu cildinize sürün. Yaklaşık 25-30 dk beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

salatalik ve yogurt maskesi

5-Salatalık ve yoğurt maskesi

Ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için; rendelenmiş salatalık ile yoğurdu karıştırıp cildinize sürün. Yaklaşık 15 dk beklettikten sonra cildinizi yıkayın.

papatya yagi ve yogurt maskesi

6-Papatya yağı ve yoğurt maskesi

Pürüzsüz ve ipeksi bir cilt için; bir miktar organik yoğurdun içine yarım çay kaşığı papatya yağı katıp yüzünüze uygulayın.

bira mayasi ve yogurt maskesi

7-Bira mayası ve yoğurt maskesi

Ciltteki çok ince çizgileri gidermek için; iki kaşık bira mayasını bir miktar yoğurdun içine katıp, yüzünüze sürün ve 10 dk bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir