Makarnalarınızı Selvanın Tarifleri ile denediniz mi?

Reklam | Tanıtım

Selva Makarna gerçekten büyük bir atak yaparak, makarnayı bildiğimiz lezzetler ile sunduğumuz takdirde daha leziz yemekler elde edebileceğimizi kanıtladı. Nasıl mı?

Bildiğiniz gibi fikri mühim, üyelerine belirli zamanlarda anketler göndermekte ve bu anketler doğrultusunda firmaların müşteri kitlesini ve ihtiyaçlarını belirlemede yardımcı olmaktadır. Ben de fikrimühim üyesi olarak bu tür bir kampanyadan haberdar olduğum için çok memnumun. Selva Makarna tarafından, kampanya dahilinde bizlere gönderilen paketleri yine bu paketle birlikte gönderilen alternatif tadlarla kullanmaya başladım.

Öncelikle denediğim Selva Tavuklu Şehriye Çorbası’ydı. Tariflerde belirtildiği şekilde yaptım ve hatta tarifi biraz abartıp şehriyeyi iki katı koydum. Hayatımda yediğim en güzel çorba idi. Şehriyenin şekli gözlük çerçevesini andırmakta ve çorba piştikten sonra 1-2 dk daha bekletirseniz görüntü daha da mükemmelleşiyor. Oğlum bu çorba için makarnalı çorba diyor. İlk yaptığım günün akşamında bitti. Aradan 2 gün geçti şimdi yine yapıyorum.

Selva Makarnaları’ndan Yoğurtlu kıymalı makarnayı uyguladım. Mantı havası olduğundan ve ailecek çok sevdiğimiz ve herzaman tükettiğimiz bir makarna yemeğimizdir. Hatta Annemler bana geldiğinde bu şekilde bir sunumu çok beğenmişlerdi.
Zamanla Selva makarnalarının diğer ürünlerini de deneyeceğim. Onu yine burada anlatacağım.

Şark Makarnası

Şark Makarnası İÇİNDEKİLER

1 paket Selva Ziyafet Sofrası Burgu Makarna
4 adet kuru soğan
2 çorba kaşığı salça
500 gr. parça et
1 su bardağı haşlanmış nohut
Tuz
1 çay kaşığı tarçın
Karabiber
Yarım çay kaşığı karanfil tozu

Şark Makarnası HAZIRLANIŞI

Selva Makarnayı haşlayın. Tencerede sıvıyağ ve etleri soteleyin. Yarım soğan ve salça ilave ederek karıştırın. Üstünü geçecek kadar su ekleyin. Etler yumuşayınca nohut ve kalan soğanı da ilave ederek karıştırın. Etin suyundan makarnaya gezdirerek harmanlayın. Haşlanan makarnayı tepsiye dökün ve üzerine etli karışımı ilave edin. Tarçın ve karanfil tozu ile süsleyerek servis edebilirsiniz.