Ego Güçlendirici Telkin

Ego Güçlendirici Telkin Metni

Kişisel Gelişim

Burada ego güçlendirici telkin içeriğinin paragraf paragraf, İngilizce’den Türkçe’ye çevrisini bulubilirsiniz.

You have now become so deeply relaxed…. so deeply asleep…. that your mind has become so sensitive…. so receptive to everything I say…. that everything that I put into your mind…. will sink so deeply into the unconscious part of your mind…. that it will have a very deep and lasting an impression…. and will become a part of your inner realities…. 

Consequently…. these suggestions that I place into the unconscious part of your mind…. will begin to exercise a greater and greater influence…. over the way you think…. over the way you feel…. and over the way you behave….

Şimdi derin bir şekilde rahatlıyorsun… … aklın giderek duyarlılaşıyor… sana söyleyeceğim her şeyi kabul ediyorsun… senin zihnine koyduğum her şey… bilinç altının en derin köşesine … seni sürekli etkileyecek ve içsel gerçekliğinin bir parçası olacak olan en derin kısmına gidiyor…

Sonunda…bilinçaltının bir parçasına yerleştirdiğim bu telkinler, giderek artan bir etkiyle düşünme biçimin, hissetme biçimin… ve davranış biçimin üzerinde harekete geçmeye başlayacak…

And because these suggestions will stay…. firmly embedded in the unconscious part of your mind…. they will continue to exercise the same great influence…. in the weeks, months and years to come…. they will become more and more a part of your inner realities…. as you continue to take positive steps into the future….

Bu telkinler zihninin bilinçaltı kısmında gömülü olduğundan her zaman varolacak (stay yerine varolacak)… haftalar, aylar ve yıllar boyunca …aynı büyük etkiyle çalışmaya devam edecek… geleceğe olumlu adımlar atmaya devam ettikçe…. Onlar (telkinler) içsel gerçekliğinin çok daha büyük bir parçası haline gelecek.

You are now so very deeply relaxed…. that everything that I tell you is going to happen…. will happen for your own good…. exactly as I tell you….

And every feeling that I tell you will experience…. you will experience…. exactly as I tell you….

And these things will continue to happen to you every day…. and you will continue to experience these same feelings every day…. more and more powerfully…. when your at home…. or at work or wherever you are….

Şimdi öylesine rahatladın ki sana söylediğim her şey gerçekleşecek, senin kendi iyiliğin için, tam sana söylediğim biçimde gerçekleşecek.

Ve sana yaşayacağını söylediğim her duyguyu, bütünüyle sana söylediğim gibi yaşayacaksın… tüm bu şeyler sende her gün olmaya devam edecek… ve sen aynı duyguları evde, işte, okulda (ben ekledim), nerede olursan ol, her gün …çok ama çok daha güçlü bir biçimde… yaşamaya devam edeceksin…

During this deep sleep…. you are going to feel healthier and fitter in every way…. you will feel more alert and experience a wonderful feeling of well being…. both mentally and physically..

And from now on you will have more energy…. more enthusiasm…. and feel more optimistic…. as you continue to develop a more positive outlook on life….

Bu derin uyku süresince… kendini daha sağlıklı ve her duruma daha hazır hissedeceksin. kendini çok daha tetikte hissedeceksin ve hem fiziksel hem de ruhsal açıdan mutlu olmanın o mükemmel hazzını yaşayacaksın… ve şu andan itibaren, yaşama daha pozitif bir bakış geliştirmeye devam ettiğin sürece, daha fazla enerjiye sahip olacak, daha fazla istekli (veya ilgili –enthusiasm) olacaksın… ve yaşama daha pozitif bir bakış geliştirmeye devam ettikçe kendini çok daha iyimser hissedecksin…

Everyday…. you will become so deeply interested and enthusiastic…. in whatever you are doing…. or whatever is going on around you…. that you focus outwardly….

You no longer think about yourself so much…. and allow any problems to hold you back…. from now on you will see any problem that arise as a challenge…. any difficulties you encounter as a test for you to overcome…. altogether you will approach things with a much more positive attitude…. in every way….

Her gün…uğraştığın her işe ya da çevrende dikkatini çeken (odaklandığın) her hangi bir şeye karşı, çok daha yoğun bir biçimde ilgili ve istekli olacaksın…

Kendi hakkında daha fazla düşünmeyeceksin ve ilerlemeni durduracak hiçbir soruna izin vermeyeceksin. Şu andan itibaren, karşında meydan okuyan herhangi bir sorunu (problemi), üstesinden gelebileceğin bir deney olarak karşına çıkan her zorluğu… bunların tümünü…her koşulda… çok daha fazla olumlu bir yaklaşımla ele alacaksın…

Everyday your nerves will become stronger and steadier…. your mind calmer and clearer…. you will feel more in control of your feelings and emotions…. you will feel more composed…. more centered…. more at peace with yourself…. and you will begin to develop an inner strength and calm…. and a self belief that you can achieve anything you want to…. when you focus your mind

And you will be able to think more clearly…. concentrate more easily…. you will be able to give your whole undivided attention to whatever you are doing…. to the complete exclusion of everything else….

Her gün sinirlerin çok daha güçlü ve hazır olacak… aklın çok daha açık ve dingin… duygu ve heyecanlarının, kontrolünün altında olduğunu giderek daha fazla hissedeceksin… kendini çok daha dingin ve duygularına hakim hissedeceksin. Çok daha bütünleşmiş (centered)… kendinle çok daha barışık hissedeceksin… ve iç gücünü ve dinginliğini, zihnini odakladığında istediğin her şeyi elde edebileceğine duyduğun inancı geliştirmeye başlayacaksın…

Ve çok daha açık bir biçimde düşünebileceksin… daha kolay konsantre olabileceksin… dağılmamış olan dikkatinin tümünü yaptığın işe … her şeyin bütün yüzeyine verebileceksin.

[Ego-Strengthening Suggestions]

During this deep sleep… you are going to feel physically stronger and fitter in every way. You will feel more alert… more wide awake… more energetic. You will become much less easily tired… much less easily fatigued… much less easily discouraged… much less easily depressed. Every day… you will become so deeply interested in whatever you are doing… in whatever is going on around you… that your mind will become completely distracted away from yourself. You will no longer think nearly so much about yourself… you will no longer dwell nearly so much upon yourself and your difficulties… and you will become much less conscious of yourself… much less preoccupied with yourself… and with your own feelings. Every day… your nerves will become stronger and steadier… your mind calmer and clearer… more composed… more placid… more tranquil. You will become much less easily worried… much less easily agitated… much less easily fearful and apprehensive… much less easily upset.

Bu derin uyku süresince kendini çok daha güçlü ve çok daha hazır, çok daha uyanık, çok daha enerjik hissedeceksin. Her şeyden kolayca yorulmadığını duyumsayacaksın… çok daha az bitkin hissedeceksin. Cesaretin cok daha az kırılacak… kolayca depresyona giremeyeceksin (much less easily depressed). Her gün… çevrende, seni kendinden uzaklaştırabilecek her ne olursa olsun, sen her ne ile uğraşıyorsan, onlarla çok daha yoğun ilgileniyor olacaksın… bundan böyle kendinin ve karşılaştığın/karşılaşacağın zorlukların üzerinde bu kadar durmayacaksın… ve kendin hakkında çok daha az endişeli olacaksın. Kendinle ve hissettiklerinle çok daha az meşgul olacaksın. Her gün… sinirlerin daha güçlü ve daha hazır olacak. Aklın daha dingin ve açık olacak… duygu ve heyecanlarının kontrolün altında olduklarını giderek daha fazla hissedeceksin….. daha sakin… daha huzurlu olacaksın. Çok daha az endişeli olacaksın… ruhun daha az çalkalanacak…çok daha az korkacak ve çok daha az kaygılanacaksın… kolayca üzülmelerin daha da azalacak.

You will be able to think more clearly… you will be able to concentrate more easily. You will be able to give up your whole undivided attention to whatever you are doing… to the complete exclusion of everything else. Consequently… your memory will rapidly improve… and you will be able to see things in their true perspective… without magnifying your difficulties… without ever allowing them to get out of proportion. Every day… you will become emotionally much calmer… much more settled… much less easily disturbed. Every day… you will become… and you will remain… more and more completely relaxed… and less tense each day… both mentally and physically… even when you are no longer attending here. And as you become… and as you remain… more relaxed… and less tense each day… so… you will develop much more confidence in yourself… more confidence in your ability to do… not only what you have… to do each day… but more confidence in your ability to do whatever you ought to be able to do… without fear of failure… without fear of consequences…. Without unnecessary anxiety… without uneasiness. Because of this… every day… you will feel more and more independent… more able to ‘stick up for yourself’… to stand upon your own feet… to hold your own… no matter how difficult or trying things may be.

Daha açık düşünebileceksin. Daha kolay konsantre olabileceksin. İşlerini dağınık bir dikkatle yapmayı bırakabileceksin… yaptığın her işe olanca dikkatini vereceksin. Sonuç olarak… hafızan hızla gelişecek… ve sen güçlükleri gözünde büyütmeden… en ufak bir orantısızlığa (uygunsuzluğa- out of proportion) izin vermeden… her şeyi doğru perspektiflerinden görebileceksin… her gün… duygusal olarak çok daha rahat…çok daha dingin olacaksın… huzurun daha az kaçacak (veya çok daha az endişeleneceksin –be disturbed)… her gün… tüm bu hissettiklerini koruyarak… yapabileceğin her şeyi gerçekleştirmek için her gün daha az gergin…daha çok rahatlamış olacaksın… öyleyse her gün kendine güvenini çok daha fazla artıracaksın…. Yeteneğine çok daha fazla güveneceksin… Başarısızlıktan korkmadan… sonuçlardan korkmadan… lüzumsuz kaygılara kapılmadan… hiçbir şeyden tasa etmeden. Çünkü… her gün… kendini giderek çok daha fazla bağımsız hissedeceksin… kendini çok daha fazla savunabileceksin… kendi adımlarını destekleyebileceksin… sahip olduklarını koruyacaksın… bir şeylerin ne kadar zor ya da yorucu olduğu önemli değil.

Every day… you will feel a greater feeling of personal well-being… A greater feeling of personal safety… and security… than you have felt for a long, long time. And because all these things will begin to happen… exactly as I tell you they will happen… more and more rapidly… powerfully… and completely… with every treatment I give you… you will feel much happier… much more contented… much more optimistic in every way. You will consequently become much more able to rely upon… to depend upon… yourself… your own efforts… your own judgement… your own opinions. You will feel much less need… to have to rely upon… or to depend upon… other people.

Her gün… uzun, çok uzun bir zamandır hissettiğin duygulardan çok daha büyük bir his olan, kişisel mutluluk duygusunu özgüven duygusunu… ve güvende olma duygusunu hissedeceksin. Çünkü tüm bu hisler gerçekleşmeye başlayacak… kesinlikle söylediğim gibi, bunlar olacak… çok ama çok büyük bir hızla, çok daha güçlü bir biçimde ve bütünüyle olacak. Sana sunduğum çözümlerle kendini… çok daha mutlu hissedeceksin… her gün çok daha hoşnut her koşulda çok daha iyimser olacaksın… sonuçta, kendine… kendi çabalarına… kendi kararlarına…. Kendi fikirlerine çok daha fazla güvenebiliyor olacaksın.. başka insanlara güvenmeye ya da bağlanmaya çok daha az gerek duyacaksın

ALINTI: http://www.hayatimdegisti.com/