İçeriğe geç
Anasayfa » Cildiniz için avokado maskesi

Cildiniz için avokado maskesi

Avokado, cildin sağlıklı ve genç kalmasını sağlayan etkili bir tropik meyvedir. Özellikle cilt bakımı sırasında püre haline getirilerek kullanılır. Kuru ve yıpranmış bir cildiniz var ise avokado maskesini mutlaka denemelisiniz.

cilt kirisikligi icin avokado maskesi

Cilt kırışıklığına karşı avokado maskesi

Bu maskede 1 Avokadoyu ikiye bölüp yarısını kullanacağız.

  • Yarım avokadoyu iyice ezelim.
  • Üzerine 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı bal ilave edelim.
  • Tüm bunları iyice karıştıralım.

İşte maskemiz hazır. Şimdi bu maskeyi yüzümüzün tamamına sürelim ve yaklaşık 20 dk bekletelim. Daha sonra da yüzümüzü su ile güzelce yıkayalım. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.

Kırışıklık gidermek için bir başka tarif; Yarım avokadoyu iyice ezip içine 1 çay kaşığı avokado yağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyu ilave edip iyice karıştıralım. Hazırladığımız bu karışımı cildinize güzelce yayın ve 20 dk bekletin. Daha sonrasında yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi de haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

yuzdeki puruzleri gidermek icin avokado maskesi

Yüzdeki pürüzleri gidermek için; püre haline getirdiğiniz avokadoya birkaç damla zeytinyağı ve limon suyu ekleyelim. Bu karışımı yüzünüze sürdükten sonra 10 dk bekletin. Daha sonra yüzünüzü maskeden arındırabilirsiniz. Düzenli bir kullanım sonrasında cildinizin daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

kuru ciltler icin avokado maskesi

Kuru ciltler için avokado maskesi

Kuru ciltler için hazırlanacak olan bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz. Avokado maskesini hazırlamak için yapılması gerekenler:

1 tane avokadoyu güzelce ezin ve bunun içine yarım tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı elma sirkesi katıp güzelce karıştırın. Daha sonra bu karışımın içine 1 yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı da zeytinyağı ekleyin. Tüm malzemeyi bir kez daha karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüzde 30 dk bekletin ve sonrasında da güzelce ılık su ile temizleyin.

Kuru ciltler için özellikle de güneşlenme sonrasında uygulanabilecek bir maske tarifi daha vermek istiyoruz. Bu maskeyi cildinize kalın bir tabaka halinde sürdükten sonra 15 dk bekletmeniz yeterli.

Güneşlenme sonrası cildi nemlendirmek için; yaklaşık 1 yemek kaşığı avokado içini iyice ezin. Bunun içine de 2 tatlı kaşığı nemlendirici ilave edin. İşte bu kadar. Bu maskeyi de haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir